КУЛТУРНА ПРОГРАМА ЗА МЕСЕЦ ДЕКЕМВРИ 2016

  отпечатай   Шрифт: A A A

1 декември/четвъртък/ 

10:00 -18:00 часа

Експо център „Флора”

11:30 часа

КЦ „Морско казино”,зала „Г. Баев”

Ученическа дискусия на тема:1-ви декември – Световен ден за борба

със СПИН –организатор – ЦЛПР – Бургас

18:00 часа

Дом на писателя, ул. „Вола”1

Премиера на романа „Светата кръв” от Антон Баев

Представя доц. д-р Елка Димитрова

18:00 часа 

КЦ „Морско казино”, зала „П. Дубарова”

„Морско безвремие”  - изложба на Радка Кариванова –

От 1.12. до 16.12.

19:00 часа

Културен дом на нефтохимика, Зрителна зала

„Годеж”- театрална постановка

19:00 часа

ДТ”Адриана Будевска”, Камерна зала

„Квартет” – от Роналд Харвуд

19:00 часа

Държавна опера - Бургас,зала Опера

„Една нощ във Венеция” –оперета от Й. Щраус

 

2 декември/петък/

10:00 часа

Заседателна зала на Община Бургас

Годишен литературен преглед 2016

Доклад на доц. д-р Елка Димитрова – поезия

10:00 часа

КЦ „Морско казино”, зала „Ал. Г. Коджакафалията”

Изложба „Капитаните на Бургас” – от 2.12.до 4.01 .

Откриване на 2.12.- 18:00 часа

11:00 часа

РИМ – Бургас – Етнографска експозиция

Изложба „Българските бежанци в нашата памет”

11:00 часа

КЦ „Морско казино”, зала”Г.Баев”

Училище за бъдещи и настоящи родители „Биберон”

14:00 часа

Заседателна зала на Община Бургас

Годишен литературен преглед 2016

Доклад на доц. Пламен Антов – проза

16:00 часа

Заседателна зала на Община Бургас

Годишен литературен преглед 2016

Връчване на годишните литературни награди

18:00 часа

БХГ „Петко Задгорски”

Класически вокален концерт „С дъх на море” –

Мария Цветкова – Маджарова /сопран/и Благовеста Рядкова /пиано/

18:00 часа

Експо център „Флора”

Курс по йога – втори модул

19:00 часа

Културен дом на нефтохимика,Зрителна зала

Благотворителен концерт „Да помогнем на Любчо”

19:00 часа

Експо център „Флора”

Безплатен семинар с Юли Тонкин – „Защо да остана в България и как

да се реализирам?”

 

3 декември/събота/

11:00 часа

Държавен куклен театър Бургас – „Трите прасенца”

16:00 часа

Държавна опера - Бургас,зала Опера

Държавен балет на лед на Санкт Петербург 

 

4 декември/неделя/

11:00 часа

Държавен куклен театър Бургас – „Трите прасенца”

19:30 часа

Културен дом на нефтохимика,Зрителна зала

„Възгледите на един учител за всеобщата просвета”- спектакъл на

Камен Донев

 

5 декември/понеделник/

11:00 часа

РИМ – Бургас – Етнографска експозиция

Изложба „Българските бежанци в нашата памет”

16:00 часа

РИМ –Бургас

Археологическа експозиция – Изложба „90 години от утвърждаването

на Устав на археологическо дружество Дебелт”

17:00 часа

КЦ „Морско казино”, Ателие 2

Театрална школа „Детско царство” към ЦПЛР- Бургас

18:00 часа

Експо център „Флора”

Курс по йога – втори модул

18:00 часа

КЦ „Морско казино”, зала Г. Баев”

Годишна церемония за награждаване на VI–ти Национален конкурс

„Доброволец на годината”

18:00 часа

Дом на писателя,ул.„Вола”1

„Морето  е тяхното мастило” от Георги Ингилизов

Представя Митко Новков

18:00 часа

Военен клуб – Бургас, зала №7

„Родината в мен” – музикално – поетичен спектакъл

Организатор:Литературен клуб „Христо Ботев”

19:00 часа

ДТ „Адриана Будевска”, Голяма зала 

„Фалстаф и веселите съпруги”- от Уилям Шекспир

19:00 часа

Културен дом на нефтохимика,Зрителна зала

„Възгледите на един учител за всеобщата просвета”- спектакъл на

Камен Донев

19:00 часа

Държавна опера - Бургас,зала Опера

„Лешникотрошачката” – балет по музика на П. Ил.Чайковски

 

6 декември/вторник/

Програма по повод Никулден – празник на Бургас

9:00 часа

Храм „Св. Св. Кирил и Методий”

Тържествена Света литургия в чест на Св. Николай Чудотворец и

благоденствието на Бургас, отслужена от Негово Високо

Преосвещенство Сливенски митрополит Йоаникий

9:30 часа

Културен дом на нефтохимика, Заседателна зала

Тържествено заседание на Общински съвет – Бургас

10:30 часа

Площад „Атанас Сиреков”

Ритуал по издигане на Националния, Европейския  и Общинския флаг

КЦ „Морско казино, зала „Ал. Г.Коджакафалията”

Никулденска изложба „Капитаните на Бургас”

10:30 – 14:30 часа

Градинката до часовника

Никулденско градче – с участието на Стоян Памуков, Пламен Каров,

Никола Парашкевов и др. 

10:45 часа

Градинката до часовника

Освещаване на Никулденска обредна трапеза

Пунктове за раздаване на рибен курбан за гражданите и гостите на

Бургас – до Община Бургас, к-с „М. рудник”до СУ „Петко Росен”,

Морска гара

11:00 часа

К-с „Меден Рудник”, до СУ „Петко Росен”

Празничен Никулденски концерт – с участието на ТС „Младост”,

ФФ ”Чинките”, народните певци Костадин Михайлов, Веселка

Пачкалова и др.

11:00 часа

Парк в к-с „Изгрев”

Никулденски концерт – организатор НЧ „Изгрев 1909” –Бургас

11:30 часа

От храм „Св. Св. Кирил и Методий” до Моста

Литийно шествие с хвърляне на венци и цветя в морето в памет на

загиналите моряци и рибари

Пл. „Св. Св. Кирил и Методий” – Никулденски концерт

Начало пл. „Атанас Сиреков” – пещеходен тур по ларгото на Бургас

Организатор: Югоизточен съюз на екскурзоводите – Бургас

13:00 часа

Дружество на художниците - Бургас

Изложбена зала ,ул. ”Александровска”,22

Традиционна изложба на бургаските художници –Връчване на

наградата „Художник на годината”, обявяване „Бург на годината”

13:30 часа

Площад „Ат. Сиреков”

Златна снимка на имениците

14:00 часа

Старт на конкурс за рибарски разкази

Организатор: gramofona.com

16:00 часа

Културен дома на нефтохимика, Зрителна зала

Празничен Никулденски концерт – организатор – „Съюз на пенсионера

2004”- Бургас

16:00 часа

Дом на писателя,ул.„Вола”1

Конкурс „Големият шаран”

Изпълнение на авторски хумористични произведения

17:30 часа

Площад „Тройката” – празничен Никулденски концерт

С участието на хор „Фортисимо”,хор „Родна песен”,ПФА

„Странджа”,дует Бургас, клуб по спортни танци „Бургас 75”и др.

Водещи:Филип Аврамов и Рафи Бохосян

 

7 декември/сряда/

18:00 часа

 КЦ „Морско казино”,зала „Г. Баев”

„Добро утро, Капитане” – документален мюзикъл

Един филм на Джеки, Джони и Чарли – режисьор Джеки Стоев

18:00 -19:30 часа

Експо център „Флора”

Курс по йога – втори модул

19:00 часа

Културен дом на нефтохимика,Зрителна зала

„Черното пиле” – моноспектакъл на Мариус Куркински по разкази на

Николай Хайтов

19:00 часа

ДТ „Адриана Будевска”, Голяма зала 

„Примадони” – от Кен Лудвиг

19:30 часа

КЦ „Морско казино”, зала ”Г. Баев”

Уроци по танго

 

8 декември/четвъртък/

12:30 часа

КЦ „Морско казино”,зала „Георги Баев”

„Аз обичам Странджа” – ученическа викторина

17:00 часа

Културен дом на нефтохимика,Зрителна зала

Коледни тържества на Съвета на ветераните нефтохимици – част от

програмата на „Лукойл Нефтохим Бургас АД”

19:00 часа

ДТ „Адриана Будевска”, Голяма зала 

„Третото око” – от Олег Ерньов

20:00 часа

Държавна Опера Бургас,зала Опера

Национален балет на Русия „Берьозка”

 

9 декември/петък/

11:00 часа

КЦ „Морско казино”, зала”Г.Баев”

Училище за бъдещи и настоящи родители „Биберон”

17:00 часа

Културен дом на нефтохимика,Зрителна зала

Коледни тържества на Съвета на ветераните нефтохимици – част от

програмата на „Лукойл Нефтохим Бургас АД”

17:30 часа

КЦ „Морско казино”, зала Г. Баев

„Сладкопойна чучулига 2016”

Представяне на нови детски песни от фестивала

18:00 -19:30 часа

Експо център „Флора”

Курс по йога – втори модул

18:00 часа

БХГ ”Петко Задгорски”

„Паметта на камъка” – книга от Офелия Тръпчева

Представя проф. дфн. Калина Лукова

19:00 часа

Държавна опера Бургас ,зала Опера

Оперна гала – концерт –спектакъл

19:30 часа

Концертна зала „Проф. Иван Вулпе”

„Безлюбовие” – спектакъл на МТГ „Валери  и приятели” при НЧ „Асен

Златаров 1940” – по стихове и песни на Недялко Йорданов

 

10 декември/събота/

10:00 – 20:00 часа

Експо център „Флора”

Моята Еко Коледа  

11:00 часа

Държавен куклен театър Бургас – „Търси се приятел”

 

11 декември/неделя/

10:00 – 20:00 часа

Експо център „Флора”

Моята Еко Коледа –чиста здравословна продукция на местни

производители, с дегустации, демонстрации и уникални творби

11:00 часа

Държавен куклен театър Бургас – „Коледа  с приятели”

18:00 часа

Културен дом на нефтохимика,Зрителна зала

Коледен концерт на танцова школа „Ди Енд Джи”

18:00 часа

Атриум на БСУ

Хоров концерт „Дихание” –посветен на Световния ден на хоровото

изкуство – с участието на вокален ансамбъл „Фортисимо”, хор „Родна

песен”, детски хор „Милка Стоева”, Народен хор „Трепетлика”и др.

 

12 декември/понеделник/

11:00 часа

Държавен куклен театър Бургас -„Грозното пате”

17:00 часа

КЦ „Морско казино”, Ателие 2

Театрална школа „Детско царство” към ЦПЛР- Бургас

18:00 часа

Експо център „Флора”

Концерт на група „Горещ пясък”

18: 00 часа

Културен дом на нефтохимика,Зрителна зала

Коледни тържества на Съвета на ветераните нефтохимици – част от

програмата на „Лукойл Нефтохим Бургас АД”

18:00 часа

Площад „Св. Св. Кирил и Методий”

Танцов фестивал „Бургас танцува”  -12-16 декември

19:00 часа

ДТ”Адриана Будевска”, Голяма зала

„Малко комедия”- от А. П. Чехов  

 

13 декември/вторник/

11:00 часа

КЦ „Морско казино”, зала „Петя Дубарова”,ет.1

„В очакване на Коледа” – награждаване на участниците от конкурса за

изработване на кукли

11:15 часа

Държавна опера - Бургас,зала Опера

„Инструменти и звуци”- образователен концерт

18:00 часа

КЦ „Морско казино”, зала „Петя Дубарова”,ет.1

Коледен класически концерт- М. Петранова и  Олга Дичева

18:00 часа

Културен дом на нефтохимика,Зрителна зала

Коледни тържества на Съвета на ветераните нефтохимици – част от

програмата на „Лукойл Нефтохим Бургас АД”

18:00 часа

Площад „Св. Св. Кирил и Методий”

Танцов фестивал „Бургас танцува”  

18:00 часа

Дом на писателя,ул.„Вола”1

Събитие по Коледа –спектакъл на ТШ „Детско царство” при ЦПЛР

18:00 часа

Държавен куклен театър – Бургас

Представяне на филмите: „Истории за Бургас” – по идея на Тончо

Токмакчиев, „Първият път” – с автор Георги Генчев, „Лицата на

Бургас” – по идея на Р. Емануилиду, „Сън наяве” -30 години танцова

формация „ДЮН”,видеоклип „Нищо не е същото” – Д. Атанасов и

Христо Младенов

19:00 часа

ДТ”Адриана Будевска”, Голяма зала

„Да,Господин Премиер!” – от Антъни Джей и Джонатан Лин

19:00 часа

Държавна опера- Бургас,зала Опера

Люси Дяковска – Вечер на мюзикъла

 

14 декември/сряда/

10:00 -19:00 часа

Експо център „Флора”

Базар за коледни дръвчета – от 14 до 21.12.

12:30 часа

Държавна опера - Бургас,зала Опера

„Снежанка и седемте джуджета”- опера за деца от Ал. Косев

18:00 часа

Културен дом на нефтохимика,Зрителна зала

Коледни тържества на Съвета на ветераните нефтохимици – част от

програмата на „Лукойл Нефтохим Бургас АД”

18:00 часа

Площад „Св. Св. Кирил и Методий”

Танцов фестивал „Бургас танцува”  

18:00 часа

Дом на писателя,ул.„Вола”1

Премиера на стихосбирката „Сенки от ангели” – от Николай Ламбрев

Представя Валери Еличов

18:00 часа

КЦ „Морско казино”, зала „Петя Дубарова”,ет.1

Премиера на книгата „Кибритена тъга” от Боян Станилов

Представя Недялко Йорданов

19:00 часа

ДТ”Адриана Будевска”, Голяма зала

„Изкушение” от Елин Пелин – гостува ДТ „Стефан Киров” – Сливен

19:30 часа

КЦ „Морско казино”, зала”Г.Баев”

Уроци по танго

 

15 декември/четвъртък/

16:00 часа

КЦ „Морско казино”, зала”Георги Баев”,ет.0

Концерт на детски център „Кругозор”

18:00 часа

Експо център „Флора”

Коледен концерт на Бургаски духов оркестър

18:00 часа

Културен до на нефтохимика, Зрителна зала

Коледни тържества на Съвета на ветераните нефтохимици – част от

програмата на „Лукойл Нефтохим Бургас АД”

18:00 часа

Площад „Св. Св. Кирил и Методий”

Танцов фестивал „Бургас танцува”  

18:00 часа

Дом на писателя,ул.„Вола”1

„Ще се върна в седем” – от Горан Атанасов - премиера

Представя Динко Динков

18:00 часа

КЦ „Морско казино”, зала „Петя Дубарова”,ет.1

Премиера на книгата „Покойници” от Кирил Ганев

Представя Недялко Йорданов

19:00 часа

ДТ”Адриана Будевска”, Камерна зала

„Есенна градина” – от Лилиан Хелман

 

16 декември/петък/

11:00 часа

КЦ „Морско казино”, зала”Г.Баев”

Училище за бъдещи и настоящи родители „Биберон”

13:30 часа

Експо център „Флора”

Училище за родители с психолога Мадлен Алгафари

16:00 часа

Експо център „Флора”

Училище за родители с психолога Мадлен Алгафари

18:00 часа

Културен дом на нефтохимика,Зрителна зала

Коледни тържества на Съвета на ветераните нефтохимици – част от

програмата на „Лукойл Нефтохим Бургас АД”

18:00 часа

Площад „Св. Св. Кирил и Методий”

Танцов фестивал „Бургас танцува”  

18:00 часа

КЦ „Морско казино”, зала „Петя Дубарова”,ет.1

„Коледен звън” – концерт с участието на ДХ”Добри Христов”

при ЦПЛР- Варна и ВФ „Морски песъчинки” – Бургас

19:00 часа

Държавна опера - Бургас,зала Опера

„Щраус Гала” – концерт –спектакъл

 

17 декември/събота/

10:00-20:00 часа

Експо център „Флора”

CHRISTMAS FESTIVAL BURGAS

11:00 часа

Културен дом на нефтохимика, Зрителна зала

Коледен концерт на танцова школа „Диамант”

11:00 часа

Държавен куклен театър Бургас – „Коледа  с приятели”

12:00 часа

Държавна опера - Бургас,зала Опера

„Елха в операта” – премиера / „Пътуване до Лапландия”

17:00 часа

КЦ „Морско казино”, зала „Петя Дубарова”,ет.1

Коледен концерт на вокална студия „Точно време”

18:00 часа

КЦ „Морско казино”, зала „Г. Баев”

Благотворителна прожекция на късометражни филми

на студенти от ЮУ „Неофит Рилски”

 

18 декември/неделя/

10:00-20:00 часа

Експо център „Флора”

CHRISTMAS FESTIVAL BURGAS

11:00 часа

Държавен куклен театър Бургас – „Търси се приятел”

17:00 часа

Културен дом на нефтохимика, Зрителна зала

Коледен концерт на танцова школа „Дюн”

19:00 часа

Държавна опера – Бургас, зала Опера

„Спящата красавица” – балет от П.Ил. Чайковски

 

19 декември/понеделник/

10:00-20:00 часа

Експо център „Флора”

CHRISTMAS FESTIVAL BURGAS

12:00 часа

Държавна опера -  Бургас,зала Опера

„Лешникотрошачката” – балет по музика на П.Ил.Чайковски

18:00 часа

КЦ „Морско казино”, зала „Петя Дубарова”,ет.1

Коледен концерт на Детска музикална школа „Чинките” при НЧ „Св.

Св. Кирил и Методий 1985”

18:30 часа

КЦ „Морско казино”, зала „Г.Баев”

Представяне на книгата „Единственият начин”от Христо Янев

18:30 часа

Държавна опера – Бургас, зала Опера

Юбилеен концерт - 20 години Народен хор „Трепетлика”

 

20 декември/вторник/

10:00-20:00 часа

Експо център „Флора”

CHRISTMAS FESTIVAL BURGAS

11:00 часа

Парк в ж.к.„Славейков”

„От Игнажден до Коледа” –концерт- орг. НЧ „П.Славейков 1983”

18:00 часа

КЦ „Морско казино”, зала „Петя Дубарова”

Празничен коледен концерт –с участието на солисти от Държавна

опера Бургас с хор Милка Стоева

18:00 часа

КЦ „Морско казино”, зала „Г. Баев”

Обща фотографска изложба „Бургас около мен” -20.12.- 20.01.2017-

от 10:00 до 18:00 часа –откриване 20.12.- 18:00 часа

18:00 часа

Културен дом на нефтохимика,Зрителна зала

Юбилейно тържество на Съвета на ветераните нефтохимици – част от

програмата на „Лукойл Нефтохим Бургас АД”

19: 00 часа

Държавна опера – Бургас, зала Опера

„Мъжът на жена ми” – театрална постановка

 

21 декември/сряда/

10:00-20:00 часа

Експо център „Флора”

CHRISTMAS FESTIVAL BURGAS

17:30 часа

КЦ „Морско казино”, Творческо ателие 2, ет.2

Детска театрална студия „Детско царство” към ЦПЛР- Бургас

18:00 часа

КЦ „Морско казино”, зала П.Дубарова”

Коледен концерт на клавирна школа „Алегро”

18:30 часа

Държавна опера - Бургас, зала Опера

Коледен концерт – с участието на Орлин Горанов, Мариана Попова,

Теди Кацарова, ВГ”Морски песъчинки”, трио „Сопрано”, квартет

„Българи”, ансамбъл „Чинари” и др. – водещ Драго Драганов

19:00 часа

Културен дом на нефтохимика, Зрителна зала

Коледен концерт на НУМСИ „Проф.П. Владигеров” – Бургас

19:30 часа

КЦ „Морско казино”, зала”Г. Баев”

Уроци по аржентинско танго

 

22 декември/четвъртък/

17:30 часа

Храм „Св. Св. Кирил и Методий”

Църковни песнопения на хор „Родна песен”

18:00 часа

КЦ „Морско казино”,зала „Петя Дубарова”,ет.1

Представяне на  стихосбирката „Светлият път на богомилите”от Нели

Драгиева, представя д-р Дора Стоева  

18:30 часа

Държавна опера - Бургас,зала Опера

Коледен концерт – с участието на хора и оркестъра на Държавна

Опера – Бургас и Детски хор „Милка Стоева” при МКЦ – Бургас

19:00 часа

Културен дом на нефтохимика, Зрителна зала

Коледен концерт на танцова школа „Estrella”

 

23 декември/петък/

14:00 часа

КЦ „Морско казино”, зала „Г. Баев”

„Астрономически форум Бургас 2016”

17:30 часа

Храм„Св.Н.Чудотворец” – църковни песнопения  на „Родна песен”

18:00 часа

КЦ „Морско казино”,зала „П.Дубарова”

„Бургас – музика от една фотоизложба” – с участието на Trio Quatro

и приятели

18:00 часа

Културен дом на нефтохимика, Зрителна зала

Бургаски духов оркестър – Коледен концерт

 

24 декември/събота/

11:00 часа

Държавен куклен театър Бургас - „Писмо до Дядо Коледа”

 

25 декември/ неделя/

14:00 часа

Площад „Атанас Сиреков”

Празничен коледен концерт с участието на ПФА „Странджа”

 

31 декември/събота/

22:00 – 2:00 часа

Празничен новогодишен концерт

С участието на DJ Doble D,Дивна, ПФА „Странджа”

Водещ:Стоян Памуков

 

Община Бургас си запазва правото за промени по програмата.

 

ЗА ИНФОРМАЦИЯ

АДРЕСИ И ТЕЛЕФОНИ НА КУЛТУРНИ ИНСТИТУТИ

ГАЛЕРИЯ НА ДБХ БУРГАС 
ул. Александровска, № 22 
Телефон: (056) 84 05 48

ХУДОЖЕСТВЕНА ГАЛЕРИЯ ПЕТКО ЗАДГОРСКИ БУРГАС
ул. Митрополит Симеон, № 24 
Телефон: (056) 84 21 69


РЕГИОНАЛЕН ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ БУРГАС
ул. Славянска, № 69
Телефони: +359 56 82 03 44, +359 56 84 25 82

МЛАДЕЖКИ КУЛТУРЕН ЦЕНТЪР
ул. Гладстон, № 39
Телефон:056 840 790

ТЕАТРИ

ДРАМАТИЧЕН ТЕАТЪР АДРИАНА БУДЕВСКА
ул. Цар Асен I, № 36А
Телефон: 056 84 60 40
056 84 14 81

ДЪРЖАВНА ОПЕРА БУРГАС
ул. Климент Охридския, № 2
Телефон: 056 84 17 40

ДЪРЖАВЕН КУКЛЕН ТЕАТЪР 
ул. Климент Охридски, № 2
Телефон: (056) 84 12 35 - каса.
(056) 84 07 35

ОП ЛЕТЕН ТЕАТЪР, ФЕСТИВАЛИ И КОНЦЕРТИ
площад Тройката, № 1 - Културен дом на нефтохимика
Телефон: 056 844 274

КУЛТУРЕН ЦЕНТЪР МОРСКО КАЗИНО
Приморски парк 
Телефон: 056 911 868

ЛЕТЕН ТЕАТЪР
Приморски парк

КОГА

От :
До :

Къде

Бургас
Координати : 42.49309540, 27.47235680
КУЛТУРНА ПРОГРАМА ЗА МЕСЕЦ  ДЕКЕМВРИ  2016

Повече информация

Добави в любимиПремахни от любими

Pin it

Още подобни