КУЛТУРНА ПРОГРАМА ЗА МЕСЕЦ АПРИЛ 2016

  Print   Font: A A A

1 април /петък/  

10:00 -18:30 часа

КЦ „Морско казино”, зала „Ал. Г. Коджакафалията”, ет.0

Изложба” Красотата на българската традиционна носия”

Вход с билети

10:00 –18:30 часа

КЦ „Морско Казино”, зала „Г. Баев”

Фотографска изложба ”Приказки за Ева”

Организатори: Бургаска Фотографска Общност –

от 1.04 до 25.04.

Вход свободен

11:00 часа

КЦ „Морско казино”, зала „Г.Баев”

Училище за бъдещи и настоящи родители „Биберон”

18:00 часа

КЦ „Морско казино”, зала „Петя Дубарова”, ет.1

Петъчно шоу с Тома Троев

18:00 часа

Дом на писателя, ул.„Вола”,1

Премиера на „Бягство във Византия”

Автор Ваньо Вълчев

Представят Бургаска писателска общност и книжарница „Хеликон”

19:00 часа

Културен дом на нефтохимика, Зрителна зала

Арт Ателие представя театралната постановка „Кредитът”

19:00 часа

Военен клуб „ДНА”

Театрална школа „Талантино” - „Нещо ново за спасяване на

културата”

 

 

2  април /събота/

10:00 – 18:30 часа

КЦ „Морско казино”, зала „Ал.Г. Коджакафалията”,ет.0

Изложба” Красотата на българската традиционна носия”

Вход с билети

11:00 часа

КЦ „Морско казино”, Открита сцена „Охлюва”

„Фолклорно море” – концерт с участието на танцови формации и

фолклорни състави

11:00 часа

Държавен куклен театър – Бургас

„Магазинче за ноти”

 

3  април/неделя/

10:00 -18:30 часа

КЦ „Морско казино”, зала „Ал. Г. Коджакафалията”, ет.0

Изложба „Красотата на българската традиционна носия”

Вход с билети

11:00 часа

Държавен куклен театър – Бургас

„Магазинче за ноти”

 

 

4 април/ понеделник/

10:00 часа

ДТ „Адриана Будевска”, Голяма зала

„Червената шапчица”

17:30 -19:00 часа

КЦ „Морско казино”, Ателие, ет.2

Театрална школа „Детско царство” към ОДК – Бургас

19:00 часа

ДТ „Адриана Будевска”, Голяма зала

„Фалстаф и веселите съпруги” – от Уйлям Шекспир

19:30 часа

 Културен дом на нефтохимика, Зрителна зала

„Човекът от Земята” – театрална постановка

 

5 април/вторник/

18:00 часа

Експо Център „Флора”

Концерт на група „Горещ пясък”

19:00 часа

Културен дом на нефтохимика, Зрителна зала

Фолклорен концерт

19:30 часа

КЦ „Морско казино”, зала „Г.Баев”, ет.0

Уроци по аржентинско танго

 

 6 април/сряда/

19:00 часа

ДТ „Адриана Будевска”, Камерна зала

„Есенна градина” – от Лилиан Хелман

19:00 часа

Държавна Опера Бургас – зала Опера

За първи път в Бургас – аранжименти на аржентински танга за

оркестър – „LE GRAND TANGO” - концерт – спектакъл

19:00 часа

Културен дом на нефтохимика, Зрителна зала

Арт Мелпомена представя „Възгледите на един учител за всеобщата

просвета”

 

7  април/четвъртък/

19:00 часа

ДТ „Адриана Будевска”, Голяма зала

Откриване на дните на Австрийската култура и изкуство в Бургас

Австрийски музикални седмици гостуват в Бургас – концерт на

Виенски камерен оркестър

 

8  април/ петък/

10:00 -18:30 часа

Експо Център „Флора”

Сватбено изложение - Luxury Weddings Expo

11:00 часа

КЦ „Морско казино”,зала „Г. Баев”, ет.0

Училище за бъдещи и настоящи родители „Биберон”

18:00 часа

Дом на писателя, ул. „Вола”,1

Представяне на стихосбирката „Болничен лист”

Автор: Лъчезар Лозанов, номиниран в конкурса „Христо Фотев”

19:00 часа

ДТ „Адриана Будевска”, Голяма зала

„Опасно за живота” – по Пиер Шено

 

 9 април/събота/

10:00 -18:30 часа

 КЦ „Морско Казино, зала „Христо Фотев”,ет.0

„Дантелени откровения”- изложба на Станимира Грег-

от 9.04 до 17.04.

10:00 -18:30 часа

Експо Център „Флора”

Сватбено изложение - Luxury  Weddings Expo

11:00 часа

Държавен куклен театър- Бургас

„Малкият Мук”

11:00 часа

БХГ „Петко Задгорски” – Бургас

Камерен вокален концерт с шедьоврите на виенска класика и

романтизъм

 

  1.  април/неделя /

10:00 -18:30 часа

Експо Център „Флора”

Сватбено изложение - Luxury  Weddings Expo

11:00 часа

Държавен куклен театър- Бургас

„Малкият Мук”

 

 

11 април/понеделник/

17:00 часа

КЦ „Морско казино”, Ателие 2,ет.2

Театрална школа „Детско царство” към ОДК- Бургас

18:00 часа

Дом на писателя, ул. „Вола”,1

Вечер на Добрин Стоянов – „За птиците,кафезите и други работи”

Представя Милка Стоянова

18:00 часа –откриване

Галерия на ДБХ

Венелин Георгиев – юбилейна изложба „Дърворезба” 2Х35

19:00 часа

ДТ „Адриана Будевска”, Голяма зала

„Шегите, които Бог си прави”-авторски спектакъл на Димитър Бакалов

19:30 часа

Културен дом на нефтохимика, Зрителна зала

Театралната школа на Румен Велев представя „Невероятна история” –

по Димитру Соломон   

 

12 април /вторник/

18:00 часа

Експо Център „Флора”

Откриване на изложба на австрийския художник Хорст Прем

Изложбата ще  е отворена от 13.04 до 20.04.

19:00 часа

ДТ „Адриана Будевска”, Голяма зала

„Опасно за живота” – по Пиер Шено

19:30 часа

КЦ „Морско казино”, зала „Г. Баев”, ет.0

Уроци по аржентинско танго

 

 

13 април/сряда/

10:00 часа

Държавна Опера Бургас, зала Опера

„Патиланци” – мюзикъл за деца от Ал. Йосифов

19:00 часа

ДТ „Адриана Будевска”, Голяма зала

„Омайна утрин”/ Оскар/ - от Жан Ален

19:00 часа

Културен дом на нефтохимика, Зрителна зала

Театър „Сълза и смях” представя „Луда нощ по френски”

19:00 часа

Държавна Опера Бургас, зала Опера

Премиера – „Под небето на Париж” – музикален спектакъл

 

14 април/четвъртък/

16:00 часа

Културен дом на нефтохимика, Зрителна зала

Концерт на ОУ „Васил Априлов”

18:00 часа

Дом на писателя, ул. „Вола”,1

„Писатели и деца” – в месеца на детската книга

Среща с Мина Кръстева

19:00 часа

ДТ „Адриана Будевска”, Голяма зала 

„Стая 1313” – от Рей Куни

19:30 часа

Сцена - Куклен театър

Младежка театрална група „Валери и приятели” при НЧ „Асен

Златаров 1940” – Бургас представя „Завещанието на поп Григори”

 

15 април/петък/

 11:00 часа

КЦ „Морско казино”, зала „Г. Баев”, ет.0

Училище за бъдещи и настоящи родители „Биберон”

11:00-18:00 часа

Галерия „Георги Баев”

„35 нюанса от Париж”- фото -изложба на Пиер Етиен Же –

от 15.04.до 5.05.

18:00 часа

 Дом на писателя, ул. „Вола”,1

 Премиера на книгата „Отломки”

 Автор Силва Хачерян

 Представя Роза Боянова

18:00 часа

Културен дом на нефтохимика, Зрителна зала

Благотворителен концерт за социалните групи в Бургас

18:00 часа

КЦ „Морско Казино”, зала „Петя Дубарова”, ет.1

„Професори свирят виенски класици”–концерт- А.Станков/ цигулка/,

Анатоли Кръстев /виолончело/и Савка Шопова / пиано/

 

16 април/събота/

11:00 часа

Държавен куклен театър – Бургас

„Пук” – по Валери Петров

18:00 часа

Културен дом на нефтохимика, Зрителна зала

Фестивал на младите поп и рок банди

 

 

17 април/неделя/

11:00 часа

Държавен куклен театър – Бургас

„Чук и Пук”

 

18 април/понеделник/

10:00 -18:30 часа

КЦ „Морско казино”, зала Христо Фотев”, ет.0

„Пролетни миниатюри” – изложба, посветена на Цветница и Великден

Автор: Радка Караиванова - от 18.04 до 30.04. – откриване 18.04.

12:30 часа

Държавна Опера Бургас, зала Опера

„Патиланци”- мюзикъл за деца от Ал. Йосифов

 17:30 часа

Експо Център „Флора”

Представяне на пиесата „Дрехата на удовлетвореността”-

от възпитаниците на ГПНЕ”Гьоте”

17:30 -19:00 часа

КЦ „Морско казино”, Ателие 2,ет.2

Театрална школа „Детско царство” към ОДК – Бургас

18:00 часа

Дом на писателя, ул. „Вола”,1

Премиера на книгата „Дни без море”

Автор Янчо Чолаков

Представя Манол Манолов

19:00 часа

Държавна Опера Бургас, зала Опера

Трубадур – опера от Джузепе Верди

 

19 април/вторник/

11:00 часа

ДТ „Адриана Будевска”, Голяма зала

„Червената шапчица” – по Шарл Перо

18:00 часа

Дом на писателя, ул. „Вола”,1

„140 години от Априлското въстание”

Водещи:Мариана Праматарова и Иван Бубалов  

 

19:00 часа

ДТ „Адриана Будевска”, Камерна зала

„Есенна градина” – от Лилиан Хелман

19:30 часа

КЦ „Морско казино”, зала „Г. Баев”, ет.0

Уроци по аржентинско танго

 

20 април /сряда/

11:00 часа

ДТ „Адриана Будевска”, Голяма зала

„Червената шапчица” – по Шарл Перо

18:00 часа

Дом на писателя, ул. „Вола”,1

Продрум Димов гостува с книга – критически материали

Представя Атанас Радойнов

 

21 април/четвъртък/

10:00 часа

Културен дом на нефтохимика, Зрителна зала

Национален балетен конкурс за класически, характерни,

съвременни и фрий денс танци на ОДК Бургас -21.04-24.04.

17:00 часа

ДТ „Адриана Будевска”, Голяма зала

Гостува ДТ „Сава Огнянов” – Русе -

„Шибил”- по мотиви на Йордан Йовков

18:00 часа

Дом на писателя, ул. „Вола”,1

Премиера на стихосбирката „Сълзи на огъня”

Автор Ирина Войнова

Представя Добрина Топалова

18:00 часа

Концертна зала на НУМСИ „Проф. Панчо Владигеров”

Театрално четене на маса и представяне на пиесата „Заболяването

Фейсбук” от Щефан Фьогел”

19:00 часа

ДТ „Адриана Будевска”, Голяма зала

„Шибил”- по мотиви на Йордан Йовков

 

22 април/петък/

8:00 -20:00часа

Експо Център „Флора”

EASTER FESTIVA BURGAS

11:00 часа

КЦ „Морско казино”, зала „Г. Баев”, ет.0

Училище за бъдещи и настоящи родители „Биберон”

12:30 часа

Държавна Опера Бургас, зала Опера

„Лелята на Чарли” – мюзикъл от Оскар Фелцман

17:00 часа

Дом на писателя, ул. „Вола”,1

Християнската традиция в литературата и изкуството

Със сонетите на Манол Манолов

18:00 часа

АЕГ ”Гео Милев” – Бургас

Роза Боянова представя Международен ден на книгата

 

 

23 април/събота/

8:00 -20:00часа

Експо Център „Флора”

EASTER FESTIVAL BURGAS

11:00 часа

Държавен куклен театър” – Бургас

„Принцеса Квак”

11:00 часа

БХГ „Петко Задгорски”

Концерт- матине „Класика за близък кръг приятели”

13:00 часа

Държавна Опера Бургас, зала Опера

„Риголето” – опера от Джузепе Верди

17:00 часа

КЦ „Морско казино”, открита сцена „Охлюва”

„Рисувани приказки” – спектакъл на открито

18:00 -22:00 часа

КЦ „Морско казино”, зала Г.Баев”, ет. 0

Представяне на плейбек – театър- „Тук и сега”

 

24 април /неделя/

8:00 -20:00 часа

Експо Център „Флора”

EASTER FESTIVAL BURGAS

11:00 часа

Държавен куклен театър – Бургас

„Принцеса Квак”

17:00 часа

КЦ „Морско казино”, открита сцена „Охлюва”

Комедиен куклен театър  „От кулата”

 

25 април/понеделник/

10:00 – 18:30 часа

КЦ „Морско казино”, зала „Ал. Г. Коджакафалията”, ет.0

Изложба на Ненчо Токмакчиев – акварели от фонда на БХГ „П.

Задгорски” – от 25.04 до 27.05. – откриване – 25.04. -18:00 часа

17:30 -19:00 часа

КЦ „Морско казино”, Ателие 2, ет.2

Театрална школа „Детско царство” към ОДК – Бургас

18:00 часа

Дом на писателя, ул. „Вола”,1

Гостуват Начо Христосков и Стефан Бонев от Пловдив

19:00 часа

Културен дом на нефтохимика, Зрителна зала

Арт Ателие представя „Горката Франция”

 

26 април/вторник/

18:00 часа

КЦ „Морско Казино”, зала „Петя Дубарова”, ет.1

Концерт на Духов оркестър – Бургас

19:00 часа

Културен дом на нефтохимика ,Зрителна зала

Арт Мелпомена представя „Етажна гроздова”

19:00 часа

ДТ „Адриана Будевска”, Голяма зала

„Стая 1313” – от Рей Куни

19:30 часа

КЦ „Морско казино”, зала „Г. Баев”, ет.0

Уроци по аржентинско танго

 

27 април/сряда/

19:00 часа

ДТ „Адриана Будевска”, Голяма зала

„Фалстаф и веселите съпруги”

 

28 април/четвъртък/

9:00 –12:00 часа

КЦ „Морско Казино”, зала Г. Баев”, ет.0

Детско утро – Светло Възкресение” – празник за децата

Организатори: ОДК – Бургас

 18:00 часа

 Дом на писателя, ул. „Вола,1

 Хуманизъм и религия – писателски послания

 Представя Милка Иванова

19:00 часа

 КЦ „Морско казино”, зала „Г. Баев”, ет.0

 Академия за млади дами

 19:30 часа

 Културен дом на нефтохимика, Зрителна зала

 Концерт на танцова школа „Дюн”

 

29 април/петък/

10:00 -21:00 часа

Експо Център „Флора”

Национална изложба на цветя с международно участие „Флора

Бургас” -29.04 - 7.05. – откриване 11:30 часа

11:00 часа

КЦ „Морско казино”, зала „Г. Баев”, ет.0

Училище за бъдещи и настоящи родители „Биберон”

19:30 часа

Културен дом на нефтохимика, Зрителна зала

Театрална школа Румен Велев представя „Невероятна история” – по

Димитру Соломон

 

 

30 април/ събота/

10:00 -21:00 часа

Експо Център „Флора”

Национална изложба на цветя с международно участие

„Флора – Бургас”

 

 

 

 

 

 

Община Бургас си запазва правото за промени по програмата.

ЗА ИНФОРМАЦИЯ

АДРЕСИ И ТЕЛЕФОНИ НА КУЛТУРНИ ИНСТИТУТИ

ГАЛЕРИЯ НА ДБХ БУРГАС 
ул. Александровска, № 22 
Телефон: (056) 84 05 48


ХУДОЖЕСТВЕНА ГАЛЕРИЯ ПЕТКО ЗАДГОРСКИ БУРГАС
ул. Митрополит Симеон, № 24 
Телефон: (056) 84 21 69


РЕГИОНАЛЕН ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ БУРГАС
ул. Славянска, № 69
Телефони: +359 56 82 03 44, +359 56 84 25 82


МЛАДЕЖКИ КУЛТУРЕН ЦЕНТЪР
ул. Гладстон, № 39
Телефон:056 840 790

ТЕАТРИ

ДРАМАТИЧЕН ТЕАТЪР АДРИАНА БУДЕВСКА
ул. Цар Асен I, № 36А
Телефон: 056 84 60 40
056 84 14 81

ДЪРЖАВНА ОПЕРА БУРГАС
ул. Климент Охридския, № 2
Телефон: 056 84 17 40


ДЪРЖАВЕН КУКЛЕН ТЕАТЪР 
ул. Климент Охридски, № 2
Телефон: (056) 84 12 35 - каса.
(056) 84 07 35


ОП ЛЕТЕН ТЕАТЪР, ФЕСТИВАЛИ И КОНЦЕРТИ
площад Тройката, № 1 - Културен дом на нефтохимика
Телефон: 056 844 274


КУЛТУРЕН ЦЕНТЪР МОРСКО КАЗИНО
Приморски парк 
Телефон: 056 911 868

ЛЕТЕН ТЕАТЪР
Приморски парк

 

КОГА

From :
to :

Where

Бургас
Coordinats : 42.49309540, 27.47235680
 КУЛТУРНА ПРОГРАМА ЗА МЕСЕЦ АПРИЛ  2016

Contact us

Add to favouritesRemove from favourites

Pin it

Related items