ПРОГРАМА ЗА НИКУЛДЕН - 6 ДЕКЕМВРИ – ДЕН НА СВ.НИКОЛАЙ ЧУДОТВОРЕЦ И ПРАЗНИК НА БУРГАС

Шрифт: A A A
  отпечатай

 

 

 

 

 

 

 

 

Програма:

6 ДЕКЕМВРИ - НИКУЛДЕН И ПРАЗНИК НА БУРГАС

 

1 - 31 декември

КЦ "Морско казино", Зала "Ал. Г. Коджакафалията", ет. 0

от 10:00 до 19:00 часа

Изложба "За - рибяващо - най-красивите екзотични риби на планетата"

вход: с билети

 

2 декември /понеделник/

Заседателна зала, Община Бургас

11:00 часа

Доклад на проф. дфн Сава Василев - поезия

 

14:00 часа

Доклад на д-р Радослав Радев - проза

 

17:00 часа 

Връчване на литературни награди - "Златен Пегас" "Пегас", "Христо Фотев" и "Петко Росен"

 

18:00 часа

КЦ "Морско казино", Зала "Петя Дубарова", ет. 1

Изложба маслен живопис "Цветоморие" на Радка Караиванова

 

18:30 часа

ДТ "Адриана Будевска"

Концерт "Тоя влак за Бургас" с песни по музика на Руслан Карагьозов

С участието на: Георги Дюлгеров, Гергана Великова, Мина Пенкова, група "Петте сезона", със специалното участие на Дани Милев

 

3 декември /вторник/

18:30 часа

КЦ "Морско казино", Зала "Георги Баев", ет. 1

"С гласа на Бургас" - поетично-музикални импресии

 

4 декември /сряда/

18:00 часа

КЦ "Морско казино", Зала "Петя Дубарова", ет. 1

Представяне на трейлър към филма "Петя на моята Петя"

 

5 декември /четвъртък/

18:00 часа

КЦ "Морско казино", Зала "Георги Баев", ет. 0

Изложба "Инвенции"

 

16:00 часа

Военен клуб, зрителна зала

Празничен никулденски концерт

Организатор: "Съюз на пенсионера 2004" - Бургас

 

6 декември /петък/

9:00 часа

Храм "Св. св. Кирил и Методий"

Тържествена Света литургия в чест на Св. Николай Чудотворец

и благоденствието на Бургас, отслужена от

Негово Високопреосвещенство Сливенски Митрополит Йоаникий

 

9:30 часа

КЦ "Морско казино", зала "Георги Баев"

Тържествено заседание на Общински съвет - Бургас

 

10:00 - 13:30 часа

Градинката до Часовника

Никулденско градче

С участието на: група FOUR, Духов оркестър и ансамбли при НУМСИ "Проф. Панчо Владигеров" - Бургас, вокална група "Морски песъчинки" с диригент Милена Добрева и Арт къща "Ла Малена"

 

10:30 часа

Площад "Атанас Сиреков"

Ритуал по издигане на националния, европейския и общинския флаг

 

10:45 часа

Градинката до Часовника

Освещаване на Никулденска обредна трапеза

Организатор: РИМ - Бургас 

 

Пунктове за рибен курбан

до Часовника,  до Компаса,

к-с "Меден Рудник" до СУ "Петко Росен", Магазия

 

11:00 часа

к-с "Меден Рудник", до СУ "Петко Росен"

Празничен Никулденски концерт

С участието на: група "Тоника Домини", ФФ "Чинките", ТС "Младост", ТС "Медено котле", оркестър "Веселие" с народните изпълнители Цветелина и Панайот Стойчеви

 

Парк в к-с "Изгрев"

Никулденски концерт

Организатор: НЧ "Изгрев 1909" -  Бургас

 

ул. "Княз А. Батенберг" № 1, (до Зона за обществен достъп)

Откриване на посетителски център "Кула на фаропазача"

Организатор "Пристанище Бургас" ЕАД

 

Приморски парк, Моста

Демонстративно гмуркане с автентичен водолазен ретро костюм

Организатор: Клуб "Приятели на морето - Бургас"

 

11:00 - 13:30 часа

Открити сцени до Компаса и пред Археологически музей (ул. "Богориди" 21)

Музикални изпълнения с участието на: рок група "Stiff Bones", рок група "Euphoria", струнен квартет "Arte" и струнен квартет "Viva"

 

11:30 часа 

пл. "Атанас Сиреков" - ул. "Алеко Богориди" - Моста

Литийно шествие с хвърляне на венци и цветя

в морето в памет на загиналите моряци и рибари

 

12:00 часа

Храм "Св. Николай Чудотворец", к-с Меден Рудник

Концерт на смесен хор "Родна песен" с диригент Милена Добрева

 

12:00 часа

КЦ "Морско казино"

Традиционен шосеен пробег за Празника на Бургас "Никулден"

* Старт на Алея пред КЦ "Морско казино" 

 

13:00 часа

Дружество на художниците - Бургас

ул. "Александровска" 22

Традиционна изложба на бургаските художници

Връчване на наградата "Художник на годината"

Обявяване "Бург на годината"

 

13:30 часа

Площад Атанас Сиреков"

Златна снимка на имениците

 

14:00 часа

РБ "Пейо Яворов", ул. "Алеко Богориди" 21

Уличен театър "Забавление с морски привкус"

 

16:00 часа

РБ "Пейо Яворов", ул. "Булаир" 10

"Морската градска култура"

лектор Митко Иванов - историограф

 

16:30 часа

Дом на писателя, ул. Вола 1

"Големия шаран" - хумористичен конкурс

 

17:30 часа

Площад "Тройката"

Празничен Никулденски концерт и Запалване на коледните светлини

С участието на: Силвия Кацарова, Гергана Великова, Марияна Добрева, Георги Дюлгеров, Георги Милтиядов, ВГ "Фортисимо" с диригент Милена Добрева,

Вяра Алексиева - виолончело, Елена Клеппе - цигулка,

ФТА "Никола Гинов" с художествен ръководител Димитър Гинов,

КСТ "Бургас 1975", Танцов клуб "Фрея" с ръководител  Диляна Бахматова,

балет "Estrella" с ръководител Олга Димитрова, Танцово студио 29 с ръководител Владимир Грудев,  СКХГ "Черноморец" - Бургас, КСА "Нефтохимик 2011"

 

7 декември /събота/

18:30 часа

ДТ "Адриана Будевска"

Концерт "40 години Сладкопойна чучулига"

С участието на хорова школа "Милка Стоева" и балетисти при НУМСИ "Проф. Панчо Владигеров" - Бургас

Вход: свободен

Последна промяна: 09:12, 09 декември 2019