Писаха отличен на Бургас за Европейската купа по триатлон

Шрифт: A A A
  отпечатай

Европейският съюз по триатлон връчи златен медал на кмета Димитър Николов за отличното представяне на Бургас като домакин на Европейската купа през изтеклия уикенд  и миналогодишната Балканиада в този спорт.

След успешно издържания последен тест, Бургас ще се кандидатира за домакин на следващия Европейски шампионат през 2016 година.

"Това е прекрасен спорт, който бургазлии вече обикнаха. Започнахме да се превръщаме в българската столица на триатлона и като Община с удоволствие ще продължим да помагаме на Българска федерация по триатлон и президента й Емил Стойнев", каза кметът Димитър Николов, който се включи при награждаването на призьорите и в двата дни.

Бургазлии и гостите на града станаха свидетели на една повече от атрактивна надпревара в един наистина емоционален спорт. Състезателното трасе включваше 750 метра плуване в морските води под Казиното, 20 километра колоездене по улиците на града и за десерт - 5 километра бягане по алеите на Морската градина.

Европейската купа беше организирана от Българската федерация по триатлон и Община Бургас. Състезанието беше част от мероприятията, включени в програмата за отбелязване на "Бургас- Европейски град на спорта 2015".

При девойките до 19 години победителка стана Тереза Фьорсингер от Австрия, следвана от холандките Кристен Нюес и Жанин Коскен.

Никита Катсианеу от Беларус спечели надпреварата при младежите до 19 години. След него се наредиха Филип Хорват от Австрия и Матюс Вербовски от Словакия.

Победата в женския триатлон извоюва украинката Юлия Елистратова, която преди дни завърши на четвърто място на Европейските игри в Баку. Втора остана Соок от Великобритания. Трета финишира Анастасия Горбунова от Русия.

Кулминацията на шоуто беше надпреварата при мъжете. Участваха 62-ма състезатели от 29 държави.

Златото заслужи Брик Дауборд от Франция, който завърши с общо време от трите дисциплини 55 минути и 32 секунди. Втори се класира Егор Матиненко. Украинецът завърши само на 3 секунди след шампиона. Владимир Турбаевски от Русия е бронзов медалист.

Показателни за силата на турнира за Европейската купа бяха резултатите, които сочат, че деветият Хавиер Грениер от Канада финишира само на 22 секунди след победителя.

Последна промяна: 12:06, 22 юни 2015