Мускетарите от "Корсар" отбелязаха най-успешната си състезателна година

Шрифт: A A A
  отпечатай

С провелия се 4-ти кръг на Купа България приключи състезателната година от вътрешния календар на БФ Фехтовка.

Младите мускетари от клуб "Корсар"-Бургас отново се представиха достойно и доказаха,че израстването им тази година не е случайно и те имат бъдеще в този аристократичен спорт.

Отново най-добре се представиха момичетата до 11 години.

При малките дами Михаела Николова спечели трети пореден кръг от надпреварата и по този начин завоюва Купа"България".

В крайното класиране за купата на трето място застана и друга представителка на клуба Кристина Миланова,а Аня Кирова завърши 5-та.На самото състезание Кристина и Аня заеха съответно 3-ти и 6-то място.

При момчетата на тази възраст с първи медал през сезона се окичи Борис Симеонов,той спечели бронзовото отличие в надпреварата.А във финалното класиране за купа България ,Александър Янев зае 3-то място.

До 13 години всички състезатели от клуба се представиха добре,като с най-добро класиране се отличиха Михаела Николова 3-то място,Кристина Миланова 5-то,Аня Кирова 7-мо и Георги Аладжов 8-ми.

След приключването на състезателната година от клуба отбелязват ,че тя е най-успешната до момента в кратката им история.През годината бяха спечелени 4-ри златни,2-ва сребърни и 8-м бронзови медала от държавните първенства,както и отборната титла на момичета до 13 години ,трето място в същата възрастова група и трето място в отборното за момчета до 13 години.Бяха спечелени и първите медали от международни първенства 1 златен на Аня Кирова и два бронзови съответно на Михаела Николова и Кристина Миланова.Треньорите и ръководството благодарят на всички състезатели за положените усилия и себераздаване.

Последна промяна: 13:06, 18 юни 2015