отпечатай

Трима млади спортисти ще запалят заедно с кмета на Бургас празничното осветление в центъра на града.

Спортистите са поканени лично от Димитър Николов в чест на това, че Бургас е обявен за „Европейски град на спорта 2015″.

По традиция коледните светлини ще бъдат пуснати на Никулден – 6-ти декември. На ремонтираният площад „Тройката“ тази година ще се издига нова 18-метрова елха.

Лампичките, които я украсяват, ще бъдат пуснати от Ана Димитрова Праматарова – състезател по лека атлетика, Камелия Колева – състезател по Ушу, и плувецът Данаил Славчев .

Ана Димитрова Праматарова беше представител на Бургас и България в Европейските летни игри на Спешъл Олимпикс тази година в Антверпен, Белгия. Там Ани спечели златен медал на дълъг скок, сребърен медал на 100 м. гладко бягане и сребърен медал на щафета 4 х 100 гладко бягане.

Камелия Колева  е трикратна световна и трикратна европейска шампионка по китайското бойно изкуство Ушу. Притежава 50 медала от републикански първенства.

През 2014 г. Камелия Колева спечели 2 златни медала от Европейското първенство по ушу в Букурещ, 6-та е на Световно първенство и 7-ма на Младежката Олимпиада в китайския град Нанджин.

Данаил Славчев има в колекцията си две балкански титли, 2 пъти е балкански вицешампион и 2 пъти бронзов медалист на Балкански игри. Националните му титли са над 40. Също като Камелия, Данаил достойно представи Бургас и страната на Младежките олимпийски игри в Нанджин тази година.

Последна промяна: 13:12, 05 декември 2014