Рибен уикенд в Бургас 11-13 септември

Шрифт: A A A
  отпечатай

РИБЕН УИКЕНД
11 – 13 СЕПТЕМВРИ
ПРОГРАМА

Фестивали:
Септември
От 9:00 до 21:00 часа
Парк „Езеро“, до Конната база
Фестивал на пясъчните скулптури

11 – 13 септември
От 10:00 до 20:00ч.
Експозиционен център „Флора“
The Handmade Market Burgas

11-13 септември
От 11:00 до 23:00 часа
Приморски парк до Експозиционен център „Флора“
Фестивал на Рибата и Виното
 

Спорт:
11 - 12 септември
Спортна зала „Никола Станчев“ и Плувен комплекс „Меден рудник“
Традиционен турнир по вдигане на тежести и плуване за хора с увреждания

12 септември
8:30 часа
Тенис център "Томси", ул. "Одрин"
Турнир по тенис корт за деца 10-12 г.

12 септември
17:00 часа
Стадион „Черноморец“
Футболна среща от шампионата на Югоизточна трета лига м/у отборите на ФК „Черноморец 1919 (Бургас)“ и ОФК „Несебър“

12 - 13 септември
Спортна зала „Младост“
Традиционен турнир по хандбал за мъже „Тодор Хънков"

12 – 13 септември
От 8:00 до 22:00 часа
Централен плаж, открит фитнес до р-т „Нептун“
Национален турнир с чуждестранно участие по уличен баскетбол по лицензираната система на ФИБА Европа

13 септември
От 8:00 до 14:00 часа
Приморски парк, сцената зад х-л “Приморец”
Бургас Рън 2020

ПО ЧАСОВЕ:

11 септември /петък/
От 9:30 до 12:30 часа
Плувен комплекс - "Меден рудник"
Плуване
Традиционен турнир по вдигане на тежести и плуване за хора с увреждания

Oт 10:00 до 20:30 часа
КЦ „Морско казино“, зала „Ал. Г. Коджакафалията“, ет. 0
Изложба "ЗА – РИБЯВАЩО. Най-красивите екзотични риби на планетата“

От 10:00 до 20:30 часа
КЦ „Морско казино“, зала „Христо Фотев“, ет. 0
„Snake house”
Изложба на отровни змии

От 10:00 до 17:30 часа
БХГ "Дружество на художниците"
НАЦИОНАЛНА ИЗЛОЖБА "ПРИЯТЕЛИ НА МОРЕТО" ЗА СЪВРЕМЕННО БЪЛГАРСКО ИЗКУСТВО - ЖИВОПИС, ГРАФИКА, СКУЛПТУРА

От 10:00 ч.
НЧ "Св. св. Кирил и Методий 1985", к-с "Меден рудник" бл. 25
Образователен спектакъл "Левски и Ботев на живо, представени от Захари Стоянов", с участието на д-р Искрен Красимиров.

От 10:00 до 19:00 часа
Природонаучен музей, ул. „Фотинов“ 30
Представяне на подводния свят на Черно море

От 10:00 до 20:00ч.
Експозиционен център „Флора“
The Handmade Market Burgas

От 13:30 до 16:30 часа
Спортна зала "Никола Станчев"
Вдигане на тежести
Традиционен турнир по вдигане на тежести и плуване за хора с увреждания

18:30 часа
КЦ "Морско казино", зала "Георги Баев"
Откриване на изложба от "Съкровищницата на Фара" - картини на известни бургаски художници по повод 100 годишнината на вестник "Черноморски фар"

Фестивал на Рибата и Виното
Приморски парк до Експозиционен център „Флора“
15:00 - 17:00 Морски песни за морски хора - DJ програма
17:00 - 17:30 Зумба с Радост - танцова демонстрация
17:30 - 18:00 Винен тест за напреднали - състезание
18:00 - 18:30 Танцов концерт с участието на Балетна школа "Звездици", "Балетна школа за Принцеси", Клуб по спортна акробатика Бургас
18:30 - 19:00 Фолклорен хор "Самодивски огън"
19:00 - 20:15 Концерт на Керана и Космонавтите
20:30 - 22:00 Концерт на Стефан Вълдобрев, Иван Лечев и Миро Иванов
22:00 - 23:30 Фестивално лятно кино представя: "Завръщане" - България, реж.Ники Илиев, в ролите: Башар Рахал, Александър Кадиев, Орлив Павлов, Диляна Попова, Стефан Данаилов и др.

22:00 часа
Dance Party - Dj Tony
Beach Bar Caribe

23:00 часа
Black Party - Атанас Колев
Fabric

23:30 часа
DJ VLD
Saxa Beach


12 септември /събота/
От 8:00 до 22:00 часа
Централен плаж, открит фитнес до р-т „Нептун“
Национален турнир с чуждестранно участие по уличен баскетбол по лицензираната система на ФИБА Европа

8:30 часа
Тенис център "Томси", ул. "Одрин"
Турнир по тенис корт за деца 10-12 г.

От 10:00 до 15:00 часа
Спортна зала "Никола Станчев"
Бадминтон
Традиционен турнир по вдигане на тежести и плуване за хора с увреждания

Oт 10:00 до 20:30 часа
КЦ „Морско казино“, зала „Ал. Г. Коджакафалията“, ет. 0
Изложба "ЗА – РИБЯВАЩО. Най-красивите екзотични риби на планетата“

От 10:00 до 20:30 часа
КЦ „Морско казино“, зала „Христо Фотев“, ет. 0
„Snake house”
Изложба на отровни змии

От 10:00 до 17:30 часа
БХГ "Дружество на художниците"
НАЦИОНАЛНА ИЗЛОЖБА "ПРИЯТЕЛИ НА МОРЕТО" ЗА СЪВРЕМЕННО БЪЛГАРСКО ИЗКУСТВО - ЖИВОПИС, ГРАФИКА, СКУЛПТУРА

От 10:00 до 19:00 часа
Природонаучен музей, ул. „Фотинов“ 30
Представяне на подводния свят на Черно море

От 10:00 до 20:00ч.
Експозиционен център „Флора“
The Handmade Market Burgas

От 10:30 до 18:00 часа
Спортна зала "Младост"
Традиционен турнир по хандбал за мъже "Тодор Хънков"

От 11:00 до 23:00 часа
Приморски парк до Експозиционен център „Флора“
Фестивал на Рибата и Виното
Орлин Павлов

17:00 часа
Стадион „Черноморец“
Футболна среща от шампионата на Югоизточна трета лига м/у отборите на ФК „Черноморец 1919 (Бургас)“ и ОФК „Несебър“

18:30 часа
Приморски парк, Арката зад х-л Приморец
„Музикални паркове в Бургас“
Концерт на Trio kuatro
Програма за съфинансиране на Културни проекти

20:30 часа
КЦ „Морско казино“, тераса
Музикален пърформанс и концерт „Седемте чудеса на България“
СНЦ "Алтернативен свят Оренда“

Фестивал на Рибата и Виното
Приморски парк до Експозиционен център „Флора“
11:00 - 12:00 Куклен театър "Принцесите и змеят", спектакъл на Държавен куклен театър Бургас
13:00 - 14:00 Кулинарна демонстрация на Махмуд Ал Байруми - морска храна от Близкия изток
14:00 - 15:30 Кулинарни демонстрации на любители - кулинари
16:00 - 16:30 Детско магическо шоу Матич
16:30 - 17:00 "Във виното е истината" - представяне на избрани вина
17:00 - 17:30 Танцова работилница с ТШ "Диамант"
17:30 - 18:00 Рецитал на вокална формация "Морски песъчинки"
18:00 - 18:45 Танцова шоу програма "Да обиколим Света" - балет Електра
18:00 - 18:45 Концерт на Бургас Биг Бенд с диригент Анастас Камиларов
19:00 - 19:30 "Бързи ръце" - Състезание за най-бързо чистене на риба и други кулинарни умения
19:30 - 20:45 Концерт на група KARE
21:00 - 22:00 Концерт на Орлин Павлов
22:00 - 23:30 Фестивално лятно кино представя: "Живи легенди" - България, реж. Ники Илиев, в ролите: Яна Маринова, Орлин Павлов, Саня Борисова и др.

 

21:00 часа
BGz live @ BARABAR

22:30 часа
House Party - Dj Guess HU
Beach Bar Caribe

23:00 часа
DJ Maximillian & DJ Pokera
Fabric

23:30 часа
Danny Slim
SAXA Beach

13 септември /неделя/
От 8:00 до 20:00 часа
Централен плаж, открит фитнес до р-т „Нептун“
Национален турнир с чуждестранно участие по уличен баскетбол по лицензираната система на ФИБА Европа

От 8:00 до 14:00 часа
Приморски парк, сцената зад х-л “Приморец”
Бургас Рън 2020

От 9:00 до 15:00 часа
Спортна зала "Младост"
Традиционен турнир по хандбал за мъже "Тодор Хънков"

Oт 10:00 до 20:30 часа
КЦ „Морско казино“, зала „Ал. Г. Коджакафалията“, ет. 0
Изложба "ЗА – РИБЯВАЩО. Най-красивите екзотични риби на планетата“

От 10:00 до 20:30 часа
КЦ „Морско казино“, зала „Христо Фотев“, ет. 0
„Snake house”
Изложба на отровни змии

От 10:00 до 17:30 часа
БХГ "Дружество на художниците"
НАЦИОНАЛНА ИЗЛОЖБА "ПРИЯТЕЛИ НА МОРЕТО" ЗА СЪВРЕМЕННО БЪЛГАРСКО ИЗКУСТВО - ЖИВОПИС, ГРАФИКА, СКУЛПТУРА

От 10:00 до 19:00 часа
Природонаучен музей, ул. „Фотинов“ 30
Представяне на подводния свят на Черно море

От 10:00 до 20:00ч.
Експозиционен център „Флора“
The Handmade Market Burgas

От 11:00 до 23:00 часа
Приморски парк до Експозиционен център „Флора“
Фестивал на Рибата и Виното
Георги Мамалев
Йорданка Христова

19:30 часа
Читалище „Ангел Димитров 1929“ – кв. Сарафово
Етно-концерт „Музикални прозрения в Сарафово“
С участието на „Основно Ветрове“ - музикален проект съставен от едни от най-видните експериментатори с български и международен фолклор
Програма за съфинансиране на Културни проекти

19:30 часа
КЦ „Морско казино“, Открита сцена Охлюва
Премиера на късометражен филм „Да се завърнеш в Бургас“
Автор Артен Глущук
Програма за съфинансиране на Културни проекти

Фестивал на Рибата и Виното
Приморски парк до Експозиционен център „Флора“
11:00 - 12:00 Куклен театър "Като готвачите", спектакъл на Държавен куклен театър Варна
12:00 - 13:30 Конкурс за най-добра Рибена чорба на Бургас
13:30 - 14:15 Кулинарна демонстрация на Шеф Валентин Иванов - кулинарен консултант
14:30 - 15:15 Кулинарна демонстрация на Шеф Станислав Райчев - победител в Мастършеф
15:30 - 16:00 Венци от Тутурутка готви за вас!
16:00 - 16:30 Танцов концерт с участието на ТШ "Калиопе денс", ТФ "Крис" и вокални изпълнители
16:30 - 17:00 Зумба с Мария - танцова демонстрация
17:00 - 18:00 Фолклорна програма с участието на Танцов състав "Златен пламък", Танцов клуб "Медно котле", Танцов клуб "На Хорото", Школа по български и гръцки танци, ТШ "Вая"
18:00 - 18:30 Стари градски песни с Вокална група "Ретро Бургас"
18:30 - 19:00 Извънредно положение: Венци Куцаров /Тутурутка/ - хумористично шоу
19:00 - 20:00 Морски игри - забавни състезания за цялото семейство
20:00 - 21:00 Георги Мамалев - музикално и хумористично представление
21:00 - 22:00 Концерт на Йорданка Христова

 

23:00 часа
Shisha Master Night
Fabric

Използвайте за ориентация интерактивната карта с всички включени точки и събития за уикенда в Бургас - http://u.osmfr.org/m/472439/.

✔ Хотел "Аква" - Бургас Hotel AQUA Burgas с промо цена от 75 лв на вечер за двойна стандартна стая и 100 лв на вечер за двойна премиум стая-с включена закуска и СПА пакет в Спортен център "Аква".
✔ Хотел "Сити" City Hotel при резервация на две и повече нощувки 10% отстъпка и допълнително 15% в ресторанта с безплатна напитка.
✔ Хотел "Булаир" при резервация на минимум две нощувки предоставят 10% отстъпка от цената.
✔ Хотел "Свети Илия" с промо цена от 60 лв на вечер за двойна стая, с включена закуска, паркинг и интернет.
✔Хотел „Авеню“ промо цени от 65 лв за двойна стая „Стандарт“ и 80 лв за двойна стая „Делукс“, със закуска и ползване на фитнес център. Промокод при резервация „ПРОМО УИКЕНД АВЕНЮ“.

Последна промяна: 16:09, 10 септември 2020