Ерменков, Григорчев и Камбуров са големите победители в „Писта Бургас”

Шрифт: A A A
  отпечатай

Ерменко Ерменков, Ангел Григорчев и Пламен Камбуров са големите победители в провелото за 13-ти пореден път рали „Писта Бургас”.

Победител в група „Спорт”(за коли с работен обем на двигателите до 1,6 куб.см.) стана Ерменко Ерменков, на второ място завърши Александър Павлов, а трети стана Ивайло Симеонов. В този клас се състезаваха 20 автомобилисти.

В група „Тунинг” (за коли с работен обем на двигателите до 2 куб.см) победител стана Ангел Григорчев, второто място бе за Станислав Паришков, а трети остана Стоян Апостолов. В този клас на старт застанаха 14 състезатели.

Пламен Камбуров спечели надпреварата при най-мощните автомобили в група „Макси”. Втори в този клас стана Константин Маршавелов, а трети – Любомир Мечков. В този клас победата си оспорваха девет автомобилисти.

В провелата се за първи път тази година надпревара за купата на Peugeot победи Ангел Григорчев (група „Тунинг”). Победителите от трите групи трябваше да изминат три обиколки на трасето с един и същ автомобил, осигурен от представителя на Peugeot – София Франс Ауто – Бургас. Втори стана Ерменко Ерменков (група „Спорт”), а трети – Пламен Камбуров (група „Макси”). Така Ангел Григорчев стана „Шампион на шампионите” на „Писта Бургас” и спечели купата на Peugeot.

Последна промяна: 10:09, 30 септември 2014