Концерти, изложби и много веселба-това е декември!

Шрифт: A A A
  отпечатай

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вижте какво ни очаква в първите дни на най-празничният месец от годината:

1 декември /събота/

11:00 часа

Държавен куклен театър- Бургас

„Роня“-куклен спектакъл за деца

 

11:30 часа

БХГ „Петко Задгорски“

Камерен концерт - матине „Солени коси“

С участието на Мария Цветкова – Маджарова- сопран, Благовеста Рядкова – пиано и учениците Марко Маджаров – флейта и Ксения Королева – пиано

 

11:30 часа

РИМ, Природонаучна експозиция, ул. „К. Фотинов“ 30

„Ранно - и среднохалколитни антропоморфни съдове – хранилища от българското черноморско крайбрежие“- лекция от Мирослав Класнаков –археолог

Вход: за възрастни -2,00лв., за ученици  и пенсионери – 1,00лв.

 

17:30 часа

НЧ „Пробуда 1880 - Бургас“, зала библиотека

„Моето море“ - изложба на Арт - ателие „Акварел“

 

18:00 часа

Културен дом на „НХК“

Благотворителен концерт в подкрепа на Иван Михайлов

С участието на: Вокална формация на детски хор "Милка Стоева",

ФТА "Никола Гинов", Танцова школа "Дюн", The Next Crew, Емил Маджаров и Елица Георгиева, Давид Сукнаров, MEIA, Даниела Стоянова, ПФА "Странджа", Народен хор "Трепетлика" и Бургаски духов оркестър

Покани на касата на „НХК“

 

18:00 часа

Галерия „Пролет“, ул. „Лермонтов“32

Наградени и отличени графики

Автор: Димо Колибаров –официално откриване

 

10:00 часа

БХГ "Петко Задгорски", ул. „Митрополит Симеон“ 24

Изложба картини от фонда на БХГ-официално откриване

 

19:00 часа

HashtagStudio, ул „Абоба“1

Нова доза лична поезия

 

2 декември /неделя/

11:00 часа

Държавен куклен театър- Бургас

„Червената шапчица“-куклен спектакъл за деца

 

11:00 - 16:00 часа

Славейковото пазарче

Фермерски пазар за биопродукти

 

17:00 часа

Гранд Хотел и СПА „Приморец“

„По моя начин“ - Димитър Бербатов представя автобиографичната си книга

 

19:00 часа

Културен дом на „НХК“

"Редки тъпанари" спектакъл на Теди Москов

Криминална комедия по филма на Марио Моничели ''Неизвестни извършители''

Участват: Мая Новоселска, Дайана Михайлова, Явор Бахаров, Петя Венелинова,

Александър Сано и др.

Билети на касата на „НХК“

Тел: 0898 420 537

 

3 декември /понеделник/

11:00 часа

Голямата зала на Община Бургас

Преглед на поетичните книги

Доклад на Юлиан Жилиев

 

14:00 часа

Преглед на книгите с проза

Доклад на проф. Симеон Янев

 

13:30 часа

Младежки културен център - Бургас

Тържество по повод Международния ден на хората с увреждания

Под патронажа на Димитър Николов, кмет на Община Бургас

 

16:30 часа

Връчване на литературните награди  „Златен Пегас“, „Пегас“, „Христо Фотев“ и „Петко Росен“ от Димитър Николов, кмет на Община Бургас

 

18:00 часа

КЦ „Морско казино“, зала „Петя Дубарова“, ет. 1

Изложба живопис „Морски карнавал“

Автор: Радка Караиванова- официално откриване

 

18:00 часа

Пристанище Бургас, Магазия 1, „Ателие - галерия“

Национална художествена академия - Филиал Бургас представя Картини от златния фонд на Пристанище Бургас-официално откриване

 

19:00 часа

ДТ„Адриана Будевска“- Бургас

„Призраци“- театрална постановка от Хенрик Ибсен

 

19:00 часа

Културен дом на „НХК“

"Черното пиле" - моноспектакъл на Мариус Куркински по разкази на Николай Хайтов

Билети на касата на „НХК“

 

4 декември /вторник/

10:30 часа

НЧ „Любен Каравелов 1940“, рибарско селище Ченгене скеле 

Връчване на дипломи от конкурса „Никулденски чудеса“

на децата от IV клас при ОУ „Л. Каравелов“ и ОУ „Княз Борис“

 

15:30 часа

Културен дом на „НХК“

Концерт на Сдружение ''СП -2004- Бургас'', посветен на Никулден

Вход :свободен

 

17:30 часа

НЧ „Пробуда 1880 – Бургас“,  зала библиотека

„Раклата на баба“- състезание с участието на танцьори от средношколски и детски танцов състав при ФА „Атанас Манчев“и школите при читалището

 

18:00 часа

КЦ "Морско казино", зала "Ал. Г. Коджакафалията"

Изложба на Факултета за приложни изкуства към НХА

Вход: свободен

 

5 декември /сряда/

09:00 - 18:00 часа

Галерия „Георги Баев“, Зала 2, ет. 1

Изложба-базар на съвременна българска икона

„От Никулден до Атанасовден“-официално откриване

Вход: свободен

 

11:00 часа

НЧ „Антон Страшимиров 1980“- кв. Черно море, фоайе кметство

Никулденска изложба на Клуб по приложно изкуство с рък. Ваня Стамболиева

 

12:30 часа

НЧ „Христо Ботев 1937“- Бургас, читалищен салон  

Никулденска изложба – награждаване на участниците

 

18:00 часа

Арт Галерия „Неси“

Изложба живопис на Анелия Николова-официално откриване

 

18:00 часа

Културен дом на „НХК“

Концерт и представяне на дебютния албум на Вокален ансамбъл "Фортисимо"

Диригент: Милена Добрева

Вход: свободен

 

6 декември /четвъртък/

9:00 часа

Храм "Св. Св. Кирил и Методий"

Тържествена Света литургия в чест на Св. Николай Чудотворец

и благоденствието на Бургас,

отслужена от Негово Високопреосвещенство Сливенски Митрополит Иоаникий

 

9:30 часа

Заседателна зала при Културен дом на нефтохимика

Тържествено заседание на Общински съвет-Бургас

 

10:00 часа

НЧ „Васил Левски 1937“- кв. Горно Езерово , читалищен салон 

Празнуване на Никулден – раздаване на риба и вино за жителите на кв. Г. Езерово

 

10:00-19:00 часа

БУРГАС по Никулден и Коледа | HANDMADE DESIGN MARKET

Базар за ръчно изработени продукти

Културен дом на Нефтохимика, фоайе

Благотворителна кампания за деца със Спинална Мускулна Атрофия - ще бъде част от Handmade Design Market- Бургас по Никулден и Коледа

 

09:45-16:30 часа

Градинката до Часовника

"Моят весел Никулден"

С участието на:

ученически оркестър НУМСИ "Проф. Панчо Владигеров" с диригент Петя Тончева,

Рагтайм оркестър и група "Горещ пясък"

 

10:30 часа

Площад "Атанас Сиреков"

Ритуал по издигане на националния, европейския и общинския флаг

 

10:45 часа

Градинката до Часовника

Освещаване на Никулденска обредна трапеза

Пунктове за раздаване на рибен курбан за жителите и гостите на Бургас

до Общината, к-с "Меден Рудник" до СУ "Петко Росен", Магазия 1

 

11:00 часа

к-с "Меден Рудник", до СУ "Петко Росен"

Празничен Никулденски концерт с участието на:

Николина Чакърдъкова и Неврокопски танцов ансамбъл,

Детска фолклорна група "Чинките"- читалище "Св. Св. Кирил и Методий 1985",

танцови състави "Слънчо", "Младост" и "Ритъм"

 

11:00 часа

Парк в к-с "Изгрев"

Никулденски концерт -организатор: НЧ "Изгрев 1909" – Бургас

С участието на ДВГ „ИзгревЧета@“,хор „Изгревски славеи“ при ПК „Изгрев“, ФТС „Зорница“ с худ. р-л Н. Парушев

 

11:00 часа

Приморски парк, Моста

Демонстративно гмуркане с автентичен водолазен ретро костюм

Организатор: Клуб "Приятели на морето-Бургас"

 

11:00 часа

НЧ „Възраждане 1927“- кв. Рудник , читалищен салон

„Никулденска трапеза“ - празнична конкурсна изложба

 

11:00 часа

НЧ „Петър Янев 1939“- кв. Крайморие, съвместно с храм „Св.Пимен Зографски“ и пенсионерския клуб, пред храма

Тържество по повод Никулден – курбан за здраве

 

11:00-16:00 часа

До Компаса, Археологически музей и Грамофона

Музикални изпълнения:

Квартет "Вива", квартет "Арте", Рагтайм оркестър

и групи "Горещ пясък", "Avalon", "Stiff bone" и "Euphoria"

 

11:15 часа

ул. "Алеко Богориди" /срещу Часовника/

Изложба "Бургазлии завинаги"

 

11:30 часа

пл. "Атанас Сиреков" - ул. "Алеко Богориди" - Моста

Литийно шествие с хвърляне на венци и цветя в морето

в памет на загиналите моряци и рибари

 

12:00 часа

НЧ „Асен Златаров 1940“ - Бургас, зала МКЦ

Награждаване на участниците от литературния конкурс“ Бургас – моят град“

Изложба на школата по батик с худ. р-л Златка Бобева

 

13:00 часа

Дружество на художниците - Бургас

Изложбена зала, ул."Александровска" 22

Традиционна изложба на бургаските художници

Връчване на наградата "Художник на годината"

Обявяване "Бург на годината"

 

13:30 часа

Площад "Атанас Сиреков"

Златна снимка на имениците

 

16:00 часа

Дом на писателя, ул. Вола 1

"Големият шаран" - хумористичен конкурс

 

16:00 часа

НЧ „Обнова 1923“- кв. Ветрен  и ОУ „Христо Ботев“, читалищен салон

Никулденско тържество

 

17:00 часа

НЧ „Светлина 1928“- с. Брястовец ,читалищен салон

Никулденско тържество

 

17:30 часа

Площад "Тройката"

Празничен Никулденски концерт

и запалване на коледните светлини

С участието на: Орлин Павлов, Група "P. I. F.", "Фортисимо"

хор "Родна песен" с диригент Милена Добрева,

Камерен щрайх оркестър с диригент Цанислав Петков,

Бургаски духов оркестър с диригент Анастас Камиларов,

ПФА "Странджа" с художествен ръководител Марио Егов,

Балетна формация и тромпетен ансамбъл НУМСИ "Проф. Панчо Владигеров"-Бургас

Водещи: Тони Димитрова и Калин Сърменов

 

17:30 часа

НЧ „Просвета 1927“- кв. Долно Езерово, пред  читалището

Никулденски концерт, запалване на коледната елха 

 

7 декември /петък/

19:00 часа

ДТ „Адриана Будевска“

„Мрак“- театрална постановка по текстове на Антон Страшимиров

Участват: Тончо Токмакчиев, Стоян Памуков, Валери Еличов

 

19:00 часа

Културен дом на „НХК“

"НА ЖИВО ОТ ОНЯ СВЯТ"

Комедия от Жан Ноел Фенуик

Режисьор: Проф. Ивайло Христов

Постановка: Проф. Ивайло Христов

Сценография: Милен Боричев

Участват: Албена Михова , Кирил Ефремов, Евгени Будинов

Билети на касата на „НХК“

Тел. 0894/898 098

Последна промяна: 10:11, 30 ноември 2018