Форумът за международно историческо документално кино – DOCK ще се проведе за пръв път в Бургас

Шрифт: A A A
  отпечатай

От 19 до 22 септември Бургас ще бъде домакин на най-големия форум за международно историческо документално кино. Мисията на DOCK e да се превърне в едно от най-стойностните събития в областта на културата в България, с принос към опознаването на световната историята по атрактивен и запомнящ се начин. По време на фестивала ще гостуват продуценти, режисьори и сценаристи от цял свят, а достъпът за зрителите до всички прожекции е напълно свободен.

Програма:

19 септември /сряда/

19:00 часа

Експозиционен център „Флора“ - Бургас

Международен фестивал на историческото документално кино – DOCK –

официално откриване

„РУСЕНСКАТА КЪРВАВА СВАТБА“

България, 2010, 56 мин.

Режисьор: Стефан Командарев

 

20 септември /четвъртък/

14:00 - 18:00 часа

Експо-център „Флора“

Излъчване на филми от състезателната програма 

14:00 часа

„ЧЕРВЕНО, ТВЪРДЕ ЧЕРВЕНО“, България/Франция, 2017, 83 мин.

Режисьор: Божина Панайотова

16:00 часа

„НОВИЯТ НИ ПРЕЗИДЕНТ“, САЩ/Русия, 2018, 77 мин.

Режисьор: Максим Поздоровкин

18:00 часа

„ШЕСТ МУЗИКАНТА НА ФОНА НА ГРАДА“, Русия/Армения, 2017, 63 мин.

Режисьор: Татяна Данилянтс

 

18:00 - 19:00 часа

КЦ „Морско казино“, зала „Петя Дубарова“, ет.1

Излъчване на филми от съпътстващата програма (100 г. от Първата световна война):

18:00 часа

„БЛЯН ЗА ЩАСТИЕ“, България, 2016, 54 мин.

Режисьор: Станислав Дончев

19:00 часа

„САРАЕВСКИЯТ АТЕНТАТ“, Франция, 2014, 52 мин.

Режисьор: Недим Лонкаревич

 

20:00 часа

Открита сцена „Охлюва“

„ФОТОГРАФЪТ“, Полша, 1998, 52 мин.

Режисьор: Дариуш Яблонски

 

21 септември /четвъртък/

14:00 - 18:00 часа

Експо-център „Флора“

Излъчване на филми от състезателната програма :

14:00 часа

„МОМИЧЕТАТА НА ЗЛАТНА ЗОРA“, Норвегия, 2017, 92 мин.

Режисьор: Хьовард Бустнес

16:00 часа

„ХОДЕЙКИ ПО ВОДАТА“, Италия, 2017, 50 мин.

Режисьор: Джанмарко Дагостино

18:00 часа

„ЖЕРТВА НА ПЕШКИ“, България, 2018, 68 мин.

Режисьор: Асен Владимиров

 

18:00 - 20:00 часа

КЦ „Морско казино“, зала „Петя Дубарова“, ет.1

Излъчване на филми от съпътстващата програма (100 г. от Първата световна война):

18:00 часа

„НЕИЗВЕСТНИЯТ ГЛАВНОКОМАТДВАЩ", България 1996-1997, 60 мин.
Режисьор: Светослав Овчаров

„КЕНТАВЪРЪТ“ (ген. Иван Колев), България, 1996, 30 мин.

Режисьор: Светослав Овчаров

19:00 часа

„СИВАТА ВОЙНА“, Унгария, 2016, 64 мин.

Режисьор: Ищван Ковач

20:00 часа

Открита сцена „Охлюва“

„РУСИЯ, КОЯТО ЗАГУБИХМЕ“, Русия, 1992, 106 мин.

Режисьор: Станислав Говорухин

 

22 септември /събота/

14:00 - 18:00 часа

Експо-център „Флора“

Излъчване на филми от състезателната програма:

14:00 часа

„СЪВЕТСКИ ХИПИТА“, Естония/Германия/Финландия, 2017, 75 мин.

Режисьор: Терье Тоомисту

16:00 часа

„ДРУГАТА СТРАНИЦА НА ВСИЧКО“, Сърбия/Франция, 2017, 100 мин.

Режисьор: Мила Турайлич

18:00 часа

„ЧЕРВЕНАТА ДУША“, Холандия, 2017, 90 мин.

Режисьор: Джесика Гортер

 

 

18:00 - 19:00 часа

КЦ „Морско казино“, зала „Петя Дубарова“, ет.1

Излъчване на филми от съпътстващата програма (100 г. от Първата световна война):

18:00 часа

„ГОЛЕМИЯТ ПОЖАР В СОЛУН: РАЖДАНЕТО НА ГРАДА“

Гърция, 2017, 62 мин. Режисьор: Грегъри Варадинос

19:00 часа

„ДЕНЯТ НА НЕЗАВИСИМОСТТА“, България, 2008, 50 мин.

Режисьор: Христо Живков

20:00 часа

Открита сцена „Охлюва“

„КУЧЕШКИ ЖИВОТ“, Италия, 1962, 108 мин.

Режисьор: Паоло Кавара

 

20:00 часа

Експо-център „Флора“

Закриване и Церемония по награждаване

 

 

 

 

 

 

 

 
Последна промяна: 10:09, 20 септември 2018