СЪБИТИЯ В БУРГАС: 20.09.-30.09.

  отпечатай   Шрифт: A A A

20 септември /четвъртък/

14:00 - 18:00 часа

Експо-център „Флора“

Излъчване на филми от състезателната програма на Международен фестивал на

историческото документално кино – DOCK:

14:00 часа

„ЧЕРВЕНО, ТВЪРДЕ ЧЕРВЕНО“, България/Франция, 2017, 83 мин.

Режисьор: Божина Панайотова

16:00 часа

„НОВИЯТ НИ ПРЕЗИДЕНТ“, САЩ/Русия, 2018, 77 мин.

Режисьор: Максим Поздоровкин

18:00 часа

„ШЕСТ МУЗИКАНТА НА ФОНА НА ГРАДА“, Русия/Армения, 2017, 63 мин.

Режисьор: Татяна Данилянтс

 

18:00 часа

Дом на писателя, ул. „Вола”, № 1

Премиера на „Рошава”- стихосбирка

Гостува: Розалия Александрова

Представя: Петър Краевски

 

18:00 - 19:00 часа

КЦ „Морско казино“, зала „Петя Дубарова“, ет.1

Излъчване на филми от съпътстващата програма на Международен фестивал на

документалния исторически филм – DOCK (100 г. от Първата световна война):

18:00 часа

„БЛЯН ЗА ЩАСТИЕ“, България, 2016, 54 мин.

Режисьор: Станислав Дончев

19:00 часа

„САРАЕВСКИЯТ АТЕНТАТ“, Франция, 2014, 52 мин.

Режисьор: Недим Лонкаревич

 

19:00 часа

Експо-център „Флора“, Открита сцена

Концерт GloBaKan

Участват: Недялко Недялков – кавал, Владимир Кърпаров – саксофон, Петър Миланов

– китара, Стоян Янкулов – Стунджи – ударни и Богдана Петрова – вокал

Билети: касата на ”НХК”и на място преди събитието

 

20:00 часа

Открита сцена „Охлюва“

Излъчване на филми от съпътстващата програма на Международен фестивал на

документалния исторически филм – DOCK (100 г. от Първата световна война):

„ФОТОГРАФЪТ“, Полша, 1998, 52 мин.

Режисьор: Дариуш Яблонски

 

20:00 часа

Летен театър

Симфоничен концерт, с участието на:

НУМСИ „Проф. Панчо Владигеров“ гр. Бургас /България/;

Музикално училище „Бронислав Рутковски“ гр. Краков /Полша/;

Музикално училище “KROO GYORGY ZENEISKOLA“ гр. Будапеща /Унгария/;

Център за незрящи и с намалено зрение деца и младежи, гр. Краков /Полша/.

Вход: свободен

 

21 септември /петък/

10:00 -15:00 часа

Туристически комплекс „Акве Калиде“, кв.”Ветрен”

Ден на европейското сътрудничество, организиран под мотото „Творим бъдещето

заедно“

 

14:00 - 18:00 часа

Експо-център „Флора“

Излъчване на филми от състезателната програма на Международен фестивал на

историческото документално кино – DOCK:

14:00 часа

„МОМИЧЕТАТА НА ЗЛАТНА ЗОРA“, Норвегия, 2017, 92 мин.

Режисьор: Хьовард Бустнес

16:00 часа

„ХОДЕЙКИ ПО ВОДАТА“, Италия, 2017, 50 мин.

Режисьор: Джанмарко Дагостино

18:00 часа

„ЖЕРТВА НА ПЕШКИ“, България, 2018, 68 мин.

Режисьор: Асен Владимиров

 

18:00 часа

Дом на писателя, ул. ”Вола”, № 1

Премиера на „Смълчани истини”- стихосбирка

Автор: Елена Трендафилова

Представя: проф. Христо Трендафилов

 

18:30 часа

Експо-център „Флора“, Зала 2

ЮБИЛЕЕН КОНЦЕРТ на Ангел Станков - цигулка /по случай неговата 70

годишнина/; роял: Ростислав Йовчев

В програмата: Волфганг Амадеус Моцарт – Соната за цигулка и пиано KV 454, Си

бемол мажор; Лудвиг ван Бетовен- Соната за пиано и цигулка №8, оп. 30 №3, Сол

мажор; Йоханес Брамс- Соната за пиано и цигулка №3, ре минор

Билети: касата на Експо-център „Флора“

За информация: 0882 12 10 01

Събитието е част от Дни на Австрийската култура и изкуство в Бургас.

 

18:00 - 20:00 часа

КЦ „Морско казино“, зала „Петя Дубарова“, ет.1

Излъчване на филми от съпътстващата програма на Международен фестивал на

документалния исторически филм – DOCK (100 г. от Първата световна война):

18:00 часа

„НЕИЗВЕСТНИЯТ ГЛАВНОКОМАТДВАЩ", България 1996-1997, 60 мин.
Режисьор: Светослав Овчаров

„КЕНТАВЪРЪТ“ (ген. Иван Колев), България, 1996, 30 мин.

Режисьор: Светослав Овчаров

19:00 часа

„СИВАТА ВОЙНА“, Унгария, 2016, 64 мин.

Режисьор: Ищван Ковач

20:00 часа

Открита сцена „Охлюва“

„РУСИЯ, КОЯТО ЗАГУБИХМЕ“, Русия, 1992, 106 мин.

Режисьор: Станислав Говорухин

 

22 септември /събота/

Ден на Независимостта на България

10:30 часа

Площад „Атанас Сиреков“

Ритуал по издигане на националния флаг на Република България, флаговете на

Европейския съюз и на Община Бургас

Празничен молебен за благоденствието на независима България

 

11:00 часа

Военен клуб -Бургас, ул. „Христо Ботев“ №48

Ритуал по полагане на венци и цветя

на Паметника на 24-ти Черноморски пехотен полк

в памет на загиналите за защита на българската независимост

 

11:30 часа

Площад „Атанас Сиреков“

Празничен фолклорен концерт

С участието на ПФА „Странджа“

 

11:00 часа

Куклен театър - Бургас

„Колко вкусно“- премиера

 

14:00 - 18:00 часа

Експо-център „Флора“

Излъчване на филми от състезателната програма на Международен фестивал на

историческото документално кино – DOCK:

14:00 часа

„СЪВЕТСКИ ХИПИТА“, Естония/Германия/Финландия, 2017, 75 мин.

Режисьор: Терье Тоомисту

16:00 часа

„ДРУГАТА СТРАНИЦА НА ВСИЧКО“, Сърбия/Франция, 2017, 100 мин.

Режисьор: Мила Турайлич

18:00 часа

„ЧЕРВЕНАТА ДУША“, Холандия, 2017, 90 мин.

Режисьор: Джесика Гортер

 

18:00 часа

Експо-център „Флора“, зала 2

„Часът на куклите“ - „Принцесите и змеят“

Представя: Държавен куклен театър – Бургас

Вход: с билети

 

18:00 - 19:00 часа

КЦ „Морско казино“, зала „Петя Дубарова“, ет.1

Излъчване на филми от съпътстващата програма на Международен фестивал на

документалния исторически филм – DOCK (100 г. от Първата световна война):

18:00 часа

„ГОЛЕМИЯТ ПОЖАР В СОЛУН: РАЖДАНЕТО НА ГРАДА“

Гърция, 2017, 62 мин. Режисьор: Грегъри Варадинос

19:00 часа

„ДЕНЯТ НА НЕЗАВИСИМОСТТА“, България, 2008, 50 мин.

Режисьор: Христо Живков

20:00 часа

Открита сцена „Охлюва“

„КУЧЕШКИ ЖИВОТ“, Италия, 1962, 108 мин.

Режисьор: Паоло Кавара

 

20:00 часа

Експо-център „Флора“

Международен фестивал на историческото документално кино – DOCK –

Закриване и Церемония по награждаване

 

23 септември /неделя/

11:00 часа

Куклен театър - Бургас

„Колко вкусно“

 

11:00 - 13:00 часа

Туристически комплекс „Акве Калиде“, кв.”Ветрен”

„Арт-И-Факти“ - творчески работилници за деца

Изработване на морски вятърен звънец и фигурки от стъклени камъчета

 

19:00 часа

КЦ „Морско казино“, зала „Петя Дубарова“, ет. 1

Заключителен концерт на майсторски клас по оперна интерпретация

с ръководител Катя Янева - Борисова

 

19:00 часа

Експо-център „Флора“, Зала 2

Прожекция на филма „Щастлив край“

Филм, номиниран за „Златна палма“ в конкурсната програма на Кан 2017.

Събитието е част от Дни на Австрийската култура и изкуство в Бургас

Вход: свободен

 

24 септември /понеделник/

11:00 часа

КЦ „Морско казино“, зала „Петя Дубарова“, ет. 1

Матине, посветено на 75 години от рождението на Гена Димитрова

* Прожекция на филма „Обич за Гена“, Оператор и продуцент: Милена Стойкова

*Представяне на книгата „Гена Димитрова от А до Я“, Автор: Димитър Сотиров

 

13:00 часа

КЦ „Морско казино“, зала „Петя Дубарова“

Представяне на магистърска програма „Арттерапия“

Програмата ще бъде изучавана от студентите в новия филиал към НХА в Бургас

Представят: проф. д. изк. Петер Цанев (НХА, София), проф. д.ф.н. Владимир Никитин

(МСПИ, Москва), доц. д-р Румяна Панкова (НХА, София).

 

18:00 часа

КЦ „Морско казино“, зала „Георги Баев“, ет. 0

Изложба „Звук и цвят“ – официално откриване

Организатор: Дарик радио

вход: свободен

*Изложбата може да се види всеки ден от 10:00 до 18:00 часа до 30 септември

 

18:00 часа

Дом на писателя, ул. „Вола“, № 1

Премиера на „Звезден пратеник –

Николай Кънчев и българската поезия”

Гостува: Марин Георгиев

Премиера на „За поезията“

Гостува: Кирил Кадийски

Представя: проф. Людмил Георгиев

 

25 септември /вторник/

КЦ „Морско казино“, фоайе пред зала „Георги Баев“, ет. 0,

Изложба „Сънища“

Автор: Вълчо Вълчев

С подкрепата на ген. майор Румен Ралчев и НСБО – Бургас

 

18:00 часа

Експо-център „Флора“, Зала 4

Концерт на клавирно трио в състав: Благовеста Рядкова – роял, Анастас Камиларов –

кларинет, Биляна Данаилова – сопран

Събитието е част от Дни на Австрийската култура и изкуство в Бургас

Вход: свободен

 

19:00 часа

Културен дом на „НХК“

„Помощ, жена ми е луда!“ от Жан Барбие

Участват: Христо Гърбов, Ясена Господинова, Йовко Кънев и др.

Билети на лятна каса „Часовника“ и каса „НХК“

Тел: 0898 420 537

 

26 септември /сряда/

КЦ „Морско казино“, фоайе пред зала „Георги Баев“, ет. 0,

Изложба „Сънища“

Автор: Вълчо Вълчев

С подкрепата на ген. майор Румен Ралчев и НСБО – Бургас

 

12:30 часа

Експо-център „Флора“, Зала 2

Дебати на немски език

Участват ученици и преподаватели от ПГПНЕ „Гьоте“ – Бургас

Събитието е част от Дни на Австрийската култура и изкуство в Бургас

 

18:00 часа

КЦ „Морско казино“, зала „Георги Баев“, ет. 0,

„Тамплиерството през вековете в творчеството на Велик Приор I България

ген. майор Румен Ралчев“

 

18:00 часа

Дом на писателя, ул. Вола, № 1

Премиера на „Поп Сава Катрафилов”

Автор: Стефан Апостолов

Представя: Георги Райков

 

18:00 часа

Морска гара, ет. 2

Премиера на късометражен филм „Поробени“

Проектът е финансиран със съдействието на Община Бургас

 

19:00 часа

Културен дом на нефтохимика

„Самодивски огън“ – концерт на странджанския народен певец Стойко Василев

Вход: свободен

 

27 септември /четвъртък/

10:00 часа

Културен дом на „НХК“

Национален фестивал „Сребро в косите – песен в душите, край морето на Бургас“ -

Градски шлагери, естрадни и патриотични песни и български фолклор в изпълнение на

самодейни певчески състави, представители на пенсионерските организации и клубове.

Организатор „Съюз на пенсионерите – Бургас 2004“

 

18:00 часа

Дом на писателя, ул. „Вола“, № 1

Представяне на „Българинът според Йовков“, „Multa Paucis“ и др.

Гостува: Любомир Котев

Представя: Иван Гранитски

 

19:00 часа

Драматичен театър „Адриана Будевска“

„Призраци“ - ПРЕМИЕРА

Участват: Бойка Велкова, Никола Парашкевов, Николай Стоименов, Златко Ангелов,

Ива Папазова

 

28 септември /петък/

10:00 часа

Културен дом на „НХК“

Национален фестивал „Сребро в косите – песен в душите, край морето на Бургас“ -

Градски шлагери, естрадни и патриотични песни и български фолклор в изпълнение на

самодейни певчески състави, представители на пенсионерските организации и клубове.

Организатор „Съюз на пенсионерите – Бургас 2004“

 

18:00 часа

Дом на писателя, ул. „Вола“, № 1

Премиера на Антология на бургаската поезия

„Поети с дъх на Черно море”

Гостува: Хайри Хамдан – превод на арабски

Водещ: Роза Боянова

 

29 септември /събота/

11:00 часа

Куклен театър - Бургас

„Спящата красавица“

 

18:00 часа

Експо-център „Флора“, зала 2

„Часът на куклите“ – „Дъга“ – спектакъл за бебета

Представя: Държавен куклен театър – Бургас

 

19:30 часа

НЧ „Светлина-1928“ - село Брястовец, Община Бургас

Празник, посветен на 90 годишнината на читалището

 

30 септември /неделя/

11:00 часа

Куклен театър – Бургас

„Спящата красавица“

 

11:00 – 13:00 часа

Туристически комплекс „Акве Калиде“, кв. „Ветрен“

„Арт-И-Факти“ – творчески работилници за деца

Изработване на старинен медальон и тракийска гривна

 

КОГА

От :
До :

Къде

Бургас
Координати : 42.49309540, 27.47235680
СЪБИТИЯ В БУРГАС: 20.09.-30.09.

Повече информация

Добави в любимиПремахни от любими

Pin it

Още подобни