Културна програма за месец април 2021 г.

  отпечатай   Шрифт: A A A

1-4 април 

Галерия „Георги Баев”, Зала 2, ет. 1
Изложба „Вчера, днес, утре” – Художествена галерия „Пинело”

07 април - 30 април 

КЦ”Морско казино”, зала „Георги Баев”
Фото изложба Краков – Полски институт

12-17 април 

Галерия „Георги Бае”, зала 2, ет. 1
Изложба Photoschool – Милен Добрев

До 20 април

БХГ "Петко Задгорски", зала 1
Изложба „НАШЕНЦИ“ – Чудомир
БХГ "Петко Задгорски", зала 1
Фототипна Изложба
РУСКО-ТУРСКАТА ОСВОБОДИТЕЛНА ВОЙНА 1877-1878г. В ГРАВЮРИ НА ЧУЖДЕСТРАННИ ХУДОЖНИЦИ-КОРЕСПОНДЕНТИ

19 април – 02 май

Галерия „Георги Баев”, зала 2, ет. 1
Изложба „Приказки за Ева” – Бургаска Фотографска Общност

19 -30 април 

КЦ”Морско казино”, зала „Христо Фотев”, ет.0
Изложба по проект  E-valuation на Фондация "ДА Лаб"

От 27 април до 24 май

БХГ "Петко Задгорски", зала 1 и 2
Кураторски проект Allegoria Sacra

5 април /понеделник/ - 11април /неделя/

10.00 - 20.00 часа
Център за съвремено изкуство и библиотека
Експозиционна зала, ет. 1
„Колекция“
Изложба на преподаватели и студенти
Катедра графика - НХА

Книжарница, ет. 2
Представяне на бургаските издателства:
„Знаци“, „Либра Скорп“, „Божич“, „Димант“

Зала на кафенето, ет.2/Коридор, ет. 2
Изложба „Хумор от Бургазъ“

Интерактивна зала, ет. 2
ZSpaceStudio
Демонстрации работа на 3D принтер и
3D образователна програма
Пясъчна кутия /Физико-географска интерактивна игра/

Детски отдел, ет. 2
Магичен под (за деца до 10 години)

Експозиционна зала, ет. 4
„Архиви“
Изложба съвременно изкуство
Венелин Шурелов, Дарина Пеева, Дора Славова, Иво Бистрички,
Симеон Шивачев и Стойко Даскалов

5 април /понеделник/

14:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека
Зрителна зала, ет. 3
Документално кино
"Чудото бургаски театър"

17.00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека
Зрителна зала, ет. 3

Прожекция на филм за живота и творчеството на бургаския художник Румен Статков
"Небето, което целува морето" реж. Росен Петров
гости Румен Статков и Росен Петров

18.30 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека
Зала на кафенето, ет.2/Изложбена зала, ет. 1
"Братя" - Спомените на Димитър Петканов -
130 години от рождението на Константин Петканов
Представя д-р Добрина Топалова
С участието на Румен Велев

6 април  /вторник/

14.00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека
Зрителна зала, ет. 3
Документално кино
"Бургас през 80-те години",
 "Илинденско-Преображенското въстание"

17.00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека
Зрителна зала, ет. 3
"Да се завърнеш в Бургас" документален филм на Артьом Глущук

18.30 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека
Зрителна зала, ет. 3
Предпремиера на филма „Озарение“,
С автентичния глас на Христо Фотев,
Режисьор Христо Симеонов,
Оператор Христо Димитров – Хиндо,
Сценарий Христо Симеонов и Христо Димитров – Хиндо

7 април /сряда/

14.00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека
Зрителна зала, ет. 3
"Стъргалото на Бургас",
"Утринни плажове"
режисьор Никола Ковачев

17.00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека
Зрителна зала, ет. 
Представяне на сборника с разкази "Недоказани убийства"
на Любен Петков и премиера на филма за него, Биньо Иванов и
Рашко Сугарев - "Ние сме болката", режисьор Боян Папазов
Представят: Румяна Емануилиду и Цвета Петкова

18.30 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека
Зала на кафенето, ет. 2/Изложбена зала, ет. 1
Захари Карабашлиев представя романа „Опашката“

8 април /четвъртък/

14.00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека
Зрителна зала, ет. 3
Документално кино
"Бунтът на 43-мата",
"Пролетен празник",

17.00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека
Зрителна зала, ет. 3
Хумористични разкази, библиотека "Стършел" -
100 години от рождението на Борис Априлов и
75 години от основаването на "Стършел
Специални гости
Михаил Вешим, гл. редактор на вестника и
редакторите Румен Белчев и Сергей Трайков

18.30 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека
Зала на кафенето, ет.2/изложбена зала ет. 1
Представяне на „Absolvo te“
най-новият роман на Георги Бърдаров

19:00 часа
ДТ „Адриана Будевска“
„Умопомрачение“

Актьори: Никол Карабинова, Никола Парашкевов, Стефан Иванов
Гостуващи актьори: Асен Блатечки, Койна Русева
Автор: Сам Бобрик
Постановка: Борислав Чакринов

9 април /петък/

14.00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека
Зрителна зала, ет. 3
Документално кино
"Лято в Отманли", режисьор Никола Ковачев,
"Има ли носталгия по някогашния Бургас"

17.00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека
Зрителна зала, ет. 3
Катя Зографова представя своя роман „Хроники на Вазовия род

18.30 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека
Зала на кафенето, ет.2/Изложбена зала ет. 1
„Любовта на великите – Ботев, Левски, Паисий“
разговор с писателя Неда Антонова

19:00 часа
Културен дом на НХК
„Ритуали на душата“
Спектакъл на Танцова компания ДЮН
Идея и хореографска концепция: Петя Стойкова
Хореография: Петя Стойкова, : Иван Наньов, Катина Дишков, Радослав Йорданов, Хелин Хасан, Цветина Матова
Музика: Meditative
Костюми: Емелияна Тотева
С участието на: Иван Наньов, Катина Дишков, Радослав Йорданов, Хелин Хасан, Цветина Матова
Билети : на касата на Часовника
БИЛЕТИ ЗА ПРЕДИШНИ ПРЕДСТАВЛЕНИЯ ВАЖАТ ЗА 10 АПРИЛ! /Възможни са изключения/

10 април /събота/

11.00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека
Зрителна зала, ет. 
Представяне на детска аудио книжка "Капчици смях"
с актьорите и автори Янко Митев и Силвия Предова

16.00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека
Зала на кафенето, ет.2/изложбена зала ет. 1
„Добрият книго-златотърсач е този, който успява да открие скритата в думите истината“
разговор с Искрен Тончев - Искрата

17.00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека
Зрителна зала, ет. 3
Представяне на книгата "Белите и черни клавиши на моя живот"
с автор Стефан Диомов

18.30 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека
Зала на кафенето, ет.2/изложбена зала ет. 1
Камелия Кучер представя своя трети роман - „Сън“

19:00 часа
Културен дом на НХК
„Ритуали на душата“
Спектакъл на Танцова компания ДЮН
Идея и хореографска концепция: Петя Стойкова
Хореография: Петя Стойкова, : Иван Наньов, Катина Дишков, Радослав Йорданов, Хелин Хасан, Цветина Матова
Музика: Meditative
Костюми: Емелияна Тотева
С участието на: Иван Наньов, Катина Дишков, Радослав Йорданов, Хелин Хасан, Цветина Матова
Билети : на касата на Часовника
БИЛЕТИ ЗА ПРЕДИШНИ ПРЕДСТАВЛЕНИЯ ВАЖАТ ЗА 10 АПРИЛ! /Възможни са изключения/

11 април /неделя/

11.00 часа
Държавен куклен театър – Бургас
„Нероден Петко“

 

11.00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека
Зрителна зала, ет. 3
Предпремиера на втория роман на Деметра Дулева
 „Преобърнати съзвездия“

11:00 часа
Държавна опера – Бургас
„ЧЕТИРИМАТА БЛИЗНАЦИ“
МУЗИКАЛНА КОМЕДИЯ ЗА МАЛКИ И ГОЛЕМИ ОТ ГЕОРГИ КОСТОВ
Либрето ПАНЧО ПАНЧЕВ
Диригент – Йордан ДАФОВ
Постановка – Александър ТЕКЕЛИЕВ
Режисьор – Дарина ГЛАВАНАКОВА – БАКЪРДЖИЕВА
Сценография – Иван ТОКАДЖИЕВ
Художник на костюмите – Анна ТОКАДЖИЕВА
Танци – Галина КАЛЧЕВА
Концертмайстор – Йордан КОВАЧЕВ
Пом.-режисьори  – Лина ПЕЕВА, Петър ТИХОЛОВ
Солисти:
Баба – Росица ВИДЕВА 
Белчо, Пъстрьо, Черньо, Желчо (братя близнаци) – Бранимир НЕДКОВ
Бонка, Бончо – Весела АПОСТОЛОВА 
Стрина Гена – Лина ПЕЕВА
Чорбаджи Петко – Петър ТИХОЛОВ
С участието на балета на Държавна опера – Бургас

16.00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека
Зрителна зала, ет. 3
Куклен спектакъл - ДКТ

17.00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека
Зрителна зала, ет. 3
Дискусия на тема - „Младостта на България е талантлива“
с писателя Здравка Евтимова

18.30 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека
Зала на кафенето, ет.2/изложбена зала ет. 1
Рецитал на бургаска поезия
вдъхновена от поезията на Пейо Яворов,
по случай откриването на РБ "П. К. Яворов"

12 април /понделник/

18:00 часа
Център за съвременно изкуство и библиотека
"С перото и със сабята" - представя проф. Калина Лукова   

13 април /вторник/

19:00 часа
Държавна опера – Бургас
„MUSIC OF THE NIGHT“

КОНЦЕРТ
Участват: 
Бранимир НЕДКОВ – баритон 
На рояла – Дария КРЪСТЕВА и Нина РАЙХЕЛ 
Участват още: Весела АПОСТОЛОВА, Калина ПОПОВА, Стефка ХРИСТОЗОВА
В програмата – Хитове от бродуейски мюзикълиа

19:00 часа
Културен дом НХК

По покана на КУЛТУРНА ОРГАНИЗАЦИЯ "АРТ МЕЛПОМЕНА" гр. Бургас гостува ДТ „Стефан Киров“ – Сливен
Албена Михова в комедията "Интервю за работа" – Премиера Бургас
Постановка: Владимир Петков
Сценография: Николай Николов
Музика: Мишо Шишков- син
Участват: Албена Михова, Петко Венелинов, Августина-Калина Петкова и Велизар Емануилов.
Билетите са пуснати в продажба в Билетен център "Часовника" с Работно време: понеделник-петък от 10:00 ч. до 18:00 ч.
Инф. телефон: 0898 420 537→ г-жа Галя Петкова

19:00 часа
ДТ „Адриана Будеска“
„Последният янки“
Актьори: Аглика Бояджиева, Невена Цанева, Николай Стоименов, Тихомир Благоев

14 април /сряда/

19:00 часа
ДТ „Адриана Будевска“
„Женитба по обяви“
Гостуващи актьори: Албена Колева, Валентин Танев, Тончо Токмакчиев
Автор: Миро Гавран
Постановка: Валентин Танев
Сценография: Николай Нинов

19:00 часа
Културен дом НХК
Концерт "Never let me go" – Лилия Илиева и Антони Дончев
Музикалното събитие е част от поредицата концерти „Зимни джаз вечери”, организирани от културна организация „Арт Мюзик ателие”. Проектът се реализира с финансовата подкрепа на Министерството на културата.
Билети за концерта се продават на касата на „Часовника”. За повече информация и резервации тел.0894/898-098 и 0889/801120

15 април /четвъртък/

19:00 часа
ДТ „Адриана Будевска“
„Милионерът“
Актьори: Асен Лозанов, Златко Ангелов, Зорница Константинова, Ива Трифонова, Невена Цанева, Никол Карабинова, Никола Парашкевов, Стоян Памуков, Тихомир Благоев, Тони Минасян
Гостуващи актьори: Албена Михова, Тончо Токмакчиев
Участват още: Радинела Неделчева
Автор: Йордан Йовков
Постановка: Богдан Петканин
Сценография: Мария Диманова

16 април /петък/

19:00 часа
Държавна опера – Бургас
СИМФОНИЧЕН КОНЦЕРТ
Диригент – Цанислав ПЕТКОВ
Концертмайстор – Ваня ЗЛАТЕВА
В програмата:
Хайдн – Симфония №94 "Сюрприз“ в Сол мажор /Из цикъла Лондонски симфонии/
Х. Ариага – Симфония в ре минор
П. Владигеров – "Сарабанда" из "Класично и романтично" оп. 24
Оркестър на Държавна опера – Бургас

17 април /събота/

11.00 часа
Държавен куклен театър – Бургас
„Принцесите и змеят“

Културен дом – НХК
17:00 часа
Балетен спектакъл „Буратино“ на Балетна школа " Звездици "
Билети се продават на касата на “Часовника”. За повече информация тел.0894898098

18 април /неделя/

11.00 часа
Държавен куклен театър – Бургас
„Червената шапчица“

11:00 часа
Държавна опера – Бургас
„АЛИСА В СТРАНАТА НА ЧУДЕСАТА“
МЮЗИКЪЛ ЗА ДЕЦА ОТ АЛЕКСАНДЪР ЙОСИФОВ
Режисьор – Дарина ГЛАВАНАКОВА-БАКЪРДЖИЕВА
Танци – Галина КАЛЧЕВА
Пом.-режисьори – Лина ПЕЕВА, Петър ТИХОЛОВ
Солисти:
Алиса – Весела АПОСТОЛОВА
Червеният Котарак – Бранимир НЕДКОВ
Заек – Мирослав ДИМИТРОВ
Шапкар – Петър ТИХОЛОВ
Царица Купа – Лина ПЕЕВА
Принц Сърце – Милен ДИНОЛОВ                                                     
С участието на балета на Държавна опера – Бургас

20 април /вторник/

19:00 часа
Държавна опера – Бургас
„НА ЧАШКА ЧАЙ ОТ САМОВАР“
СЪС СПЕЦИАЛНОТО УЧАСТИЕ НА ЕДЕЛИНА КЪНЕВА
Участват:
Еделина КЪНЕВА – сопран
Нона КРЪСТНИКОВА – сопран
На рояла – Мира ИСКЪРОВА
В програмата: руски романси

19:00 часа
Културен дом НХК
КУЛТУРНА ОРГАНИЗАЦИЯ "АРТ МЕЛПОМЕНА" гр. Бургас представя:
Христо Гърбов в комедията „ГОЛЕМАНОВ“
Режисьор: Орлин Дяков
Сценография и костюми: Виолета Радкова
Музика: Пламен Мирчев - Мирона
Участват: Венцислав Петков, Ивайло Спасимиров, Йовко Кънев, Евгения Явашева, Любомир Кънев, Милен Димитров, Надя Банчева, Петя Венелинова, Татяна Цветкова и Тони Тончева
*Зрителите закупили билети да ги презаверят в Билетен център "Часовника" до 11.04.2021 г. За повече информация на тел.: 0898 420 537
Билетите са пуснати в продажба в Билетен център "Часовника" с Работно време: понеделник-петък от 10:00 ч. до 18:00 ч.

22 – 25 април

10:00 часа
Експозиционен център „Флора“
Пролетен базар на изкуствата и занаятите

22 април /четвъртък/

19:00 часа
ДТ „Адриана Будевска“
„Омразна любов“
Актьори: Асен Лозанов, Стефан Иванов
Гостуващи актьори: Асен Блатечки, Койна Русева
Постановка: Борислав Чакринов
Костюми: Мартина Варийска

24 април /събота/

11.00 часа
Държавен куклен театър – Бургас
„Цар Дроздобрад“

19:00 часа
Дърржавна опера – Бургас
„ЖИЗЕЛ“ – ПРЕМИЕРА
БАЛЕТ В ДВЕ ДЕЙСТВИЯ ПО МУЗИКА НА АДОЛФ АДАМ
Либрето – Теофил Готие и Верноа дьо Сен Жорж
Хореография – Жан Корали, Жул Перо и Мариус Петипа
Редакция – Леонид Лавровски
Постановка и режисура – Галина КАЛЧЕВА
Художник на декора – Иван ТОКАДЖИЕВ
Художник на костюмите – Анна-Мария ТОКАДЖИЕВА
Помощник режисьор – Петър ТИХОЛОВ
Солисти:
Жизел – Иванина ИВАНОВА (дебют)
Алберт – Емил ЙОРДАНОВ
Мирта – Адриана-Мария МАНАСИЕВА (дебют), Полина ИВАНОВА (дебют)
Ханс – Теодор ЦАКОВ (дебют)
Солисти и ансамбъл към балета на държавна опера – Бургас

25 април /неделя/

11.00 часа
Държавен куклен театър – Бургас
„Яйцто“

26 април /понеделник/

От 18:00 и 19:30 часа
Културен дом на НХК
Културна организация „ Арт ателие” и ПК „Ажур Пико”
Представят :
НАПРАВИХТЕ МЕ НА ЛУД!
Театрална комик терапия
Режисьор: Богдан Петканин
С участието на: Руслан Майнов, Ненчо Илчев, Мария Сапунджиева, Кирил Ефремов, Павел Иванов, Рада Кайрякова, Тихомир Благоев
БИЛЕТИ СЕ ПРОДАВАТ В БИЛЕТЕН ЦЕНТЪР „ ЧАСОВНИКА” /пред хотел България/ .
ЗА ПОВЕЧЕ ИНФОРМАЦИЯ ТЕЛ. 0894/898-098-МАРУСЯ РУСЕВА –ОРГАНИЗАТОР „ АРТ АТЕЛИЕ”

ДТ „Адриана Будевска“
„Свекърва“
Актьори: Аглика Бояджиева, Валери Еличов, Димитрина Тенева, Златко Ангелов, Зорница Константинова, Ива Трифонова, Иван Григоров, Невена Цанева, Стоян Памуков
Автор: Антон Страшимиров
Постановка: Бойко Богданов
Сценография: Цвета Богданова

27 април /вторник/

19:00 часа
ДТ „Адриана Будевска“
„Животът е вкусен /Рипкорд/“
Актьори: Антоанета Кръстникова: Димитрина Тенева, Иван Григоров, Невена Цанева, Стоян Памуков, Тихомир Благоев
Автор: Дейвид Линдзи-Абер
Превод: Матей Тодоров
Постановка: Борислав Чакринов

19:00 часа 
Културен дом НХК
По покана на КУЛТУРНА ОРГАНИЗАЦИЯ „АРТ МЕЛПОМЕНА“ гр. Бургас гостува ДT „ИВАН ДИМОВ“ гр. Хасково
Стефка Янорова в пиеса за любовта „ТРЕТА КЛАСА“ – Премиера в Бургас
Авторски спектакъл на Валентин Танев, вдъхновен от филма “Гара за двама”
Сценография и костюми Свила Величкова
Музикални картини: Мишо Шишков-син и Валентин Танев
Участват: Стефка Янорова, Иван Панев, Добриела Попова, Дамян Тенев, Емануил Костадинов
Билетите са пуснати в продажба в Билетен център "Часовника" с Работно време: понеделник-петък от 10:00 ч. до 18:00 ч.
Инф. телефон: 0898 420 537

28 април /сряда/

19:00 часа
Държавна опера – Бургас
„ВИЕНСКА КЛАСИКА 2“
СИМФОНИЧЕН КОНЦЕРТ
Диригент – Цанислав ПЕТКОВ
Концертмайстор – Йордан КОВАЧЕВ
Програма:
Моцарт – Симфония No. 29 (A-dur), K. 201
Бетховен – Симфония №2 ре мажор
Оркестър на Държавна опера – Бургас

Лятна сцена „Охлюва”
Концерт на ОУ „Княз Борис”

КОГА

От :
До :

Къде

Бургас
Координати : 42.49309540, 27.47235680
Културна програма за месец април 2021 г.

Повече информация

Pin it

Още подобни