5 юни – петък
17.00 часа
Тераса пред зала „Петя Дубарова“, Приморски парк
Концерт „Моят празник“
18.00 часа
галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
„Нека поговорим“ - среща на независимия културен сектор в Бургас
Област „Изобразителни изкуства“
18.30 часа
Cactus art space, ул. „Абоба“ № 7
“Тропически рай”
22.00 часа
Cargo Bar, ул. „Княз Ал. Батемберг“ № 2
We Are Back Party with DJ Jovany
7 юни – събота
10.30 часа – 13.30 часа
галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Wine Gogh
Ателие за рисуване и вино
„Срещу светлината“
8 юни – понеделник
18:00 часа
Военен клуб, бул. „Христо Ботев“ № 48
Паметник на 24-ти Пехотен черноморски полк
Граждански ритуал по полагане на венци и цветя в памет на паналите за свободата на Македония
18:00 часа
галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
„Нека поговорим“ - среща на независимия културен сектор в Бургас
Област „Музика“
18:00 часа
KЦ „Морско казино“, зала "Георги Баев", ет. 0
Обявяване на победителите в Седми национален младежки конкурс на тема:
"Аз съм един от тях - българските праведници на света"
организиран от ЦЕБС "Алеф"
пред сградата на НЧ "Асен Златаров 1940", ул."Александровска" № 147
Мобилна фотоизложба "Бургас в унисон с природата"
9 юни – вторник
18:00 часа
галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
„Нека поговорим“ - среща на независимия културен сектор в Бургас
Културни организации и мениджъри
20:00 часа
Бар „Таргет“, ул. „Климент Охридски“ № 2
Bachata Party
в градинката до храм "Св. Иван Рилски"
Мобилна фотоизложба "Бургас в унисон с природата"
с НЧ "Фар 1946"
10 юни – сряда
18:30 часа
галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Wine Gogh
Ателие за рисуване и вино
пред сградата на НЧ "Пробуда 1880", ж,к. „Братя Миладинови“ бл. 57
Мобилна фотоизложба "Бургас в унисон с природата"
11 юни – четвъртък
18.30 часа
галерия "Ателие Р", ул. „Възраждане“ № 25
Изложба "Фрагменти"
Автор: Цветан Казанджиев
18:30 часа
галерия „Георги Баев“, бул. „Демокрация“ № 6
Wine Gogh
Ателие за рисуване и вино
18:30 часа
Cactus art space, ул. „Абоба“ № 7
пред сградата на НЧ "Просвета 1927", кв. Долно Езерово
Мобилна фотоизложба "Бургас в унисон с природата"
12 юни – петък
18:30 часа
Cactus art space, ул. „Абоба“ № 7
18:30 часа
Рибарско селище
„Литературни географии“
Ченгене скеле – рибарски и писателски истории
12 – 14 юни
ЕТНО УИКЕНД В БУРГАС
ПРОГРАМА
12 юни /петък/
9:00 часа - 17:00 часа
Етнографска експоиция, ул. "Славянска" № 69
Експозиция „Етнографските групи в Бургаско“
10:00 до 20:30 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Базар на ръчното творчество
18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Морски фест „На борда“
Откриване на изложба „Капитански спомени от борда“
пред сградата на НЧ "Възраждане 1927", кв. "Рудник"
Мобилна фотоизложба "Бургас в унисон с природата"
13 юни /събота/
9:00 до 17:00 часа
Етнографска експозиция, ул. "Славянска" № 69
Експозиция „Етнографските групи в Бургаско“
10:00 до 20:30 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Базар на ръчното творчество
10:30 часа
Пред Регионална библиотека „Пейо Яворов“, ул. „Ал. Богориди“ № 21
Детски ателиета на открито „Шевица“
11:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Морски фест „На борда“
Концерт „Морето съществува“
11:00 часа
Етно фрий тур Бургас
Тръгване от Туристически информационен център – Часовника
11:00 часа
Туристически комплекс "Акве калиде"
"Концертна репетиция на открито" - с участието на Детски фолклорен танцов ансамбъл "Радост" и Фолклорен танцов ансамбъл "Никола Гинов" при Младежки Културен Център – Бургас
11:30 часа
Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк
Държавен куклен театър – Бургас представя:
Куклено шоу „Търсят се таланти!“
12:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Морски фест „На борда“
Пиратско шоу с Алекс и Гери
14:00 часа - 18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Морски фест „На борда“
Весели игри с ръгби клуб „Моряците“
18:30 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Морски фест „На борда“
Концерт „Морето! Най-голямото събитие!“
19:00 часа
Приморски парк, Балюстрада
Концерт на ПФА „Странджа“
19:30 часа
Етнографска експозиция, ул. "Славянска" № 69
Вечер в Етнографския музей
Концерт на Държавна опера – Бургас
20:30 часа
Регионална библиотека „Пейо Яворов“, ул. „Алеко Богориди“ № 21
„Гераците“
Прожекция на филма върху фасадата на библиотеката
14 юни /неделя/
9:00 до 17:00 часа
Етнографска експозиция, ул. "Славянска" № 69
Експозиция „Етнографските групи в Бургаско“
10:00 до 20:30 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Базар на ръчното творчество
10:30 часа
пред Регионална библиотека „Пейо Яворов“, ул. „Алеко Богориди“ № 21
Детски ателиета на открито „Шевица“
11:00 до 18:00 часа
Експозиционен център „Флора“, Приморски парк
Морски фест „На борда“
Морски работилнички
11:00 часа
Туристически комплекс "Акве калиде"
Етно Арт-И-Факти - работилница за деца за изделия с етно мотиви
11:00 часа
Площад „Атанас Сиреков“
Концерт на Детски фолклорен ансамбъл „Трите пъти“
11:30 часа
Открита сцена „Охлюва“, Приморски парк
Държавен куклен театър – Бургас представя:
Куклено шоу „Търсят се таланти!“