КУЛТУРНА ПРОГРАМА ЗА МЕСЕЦ МАЙ 2018

  отпечатай   Шрифт: A A A

1 май /вторник/
12:00 часа
Дружество на бургаските художници, ул. „Александровска“ 22
Изложба живопис на Стайко Стайков

2 май /сряда/
10:30 часа
Държавна опера – Бургас 
„Пинокио“
Опера за деца от Александър Йосифов
18:00 часа
Военен клуб – Бургас
Областен и общински съвети на Съюз на офицерите 
и сержантите от запаса и резерва – Бургас
Открита лекция на тема: 
„Разузнаването и националната сигурност в съвременния свят“
И представяне на книгите на ген. Тодор Бояджиев

3 май /четвъртък/
18.00 часа
КЦ „Морско казино“
Представяне на детската книжка  „Съкровищата на вълшебното ковчеже“
Автор: Роси Николова
Организатор: Читалище „Св. Св. Кирил и Методий 1985“
18:30 часа
Културен дом на нефтохимика
„Гергьовска люлка“ - пролетен концерт посветен на празника Гергьовден – организиран от УН към ОДК Бургас
С участието на деца от: Школа по Английски към ЦПЛР–Бургас, КСТ “Бургас 1975“, ВФ “Морски песъчинки“, Клуб “Сезони“, ТШ “Детско царство“, ТФ “Дюн“, ДФФ “Шарени гайтани“, ДФТА “Радост“, ДГ “Вълшебство“ и ТШ “Крис.
Билети на касата на НХК
19:00 часа
Държавна опера – Бургас
„Травиата“
Опера от Джузепе Верди
19:00 часа
ДТ „Адриана Будевска“
„Един безумен уикенд“
Комедия от Алън Ейкбърн /Англия/

4 май /петък/
4.05 – 11.05.2018г.
Културен дом на нефтохимика
Изложба на наградените рисунки 
от конкурса „Нарисувай ми песен“
11:00 часа 
Парк „Славейков”
НЧ „Пенчо Славейков 1983”- Бургас представя - пред Теньовата къща „Личен ден, Гергьовден”- празничен концерт и творчески работилници;
 13:30 часа
Държавна опера – Бургас
„Пинокио“
Опера за деца от Александър Йосифов
18:00 часа
Културен дом на нефтохимика
Мероприятие: III-ти Ретро концерт "С песните на сладкопойна чучулига", част от събитията по повод 70 годишнината от създаването на детски хор "Милка Стоева" при МКЦ

5 май /събота/
От 10:00 до 18:00 часа
Площад „Тройката“
Турне на National Geographic Kids 
10:00 часа
Младежки културен център
Конкурс за изпълнение на детска песен „Сладкопойна чучулига“
18:00 часа концерт – награждаване
11:00 часа
Държавен куклен театър – Бургас
„Как се лекува лъвски страх“

6 май /неделя/
Гергьовден, Ден на храбростта и Българската армия
11:00 часа
Военен клуб – Бургас, ул. „Христо Ботев“ 48 
Полагане на венци и цветя на Паметника на 24-ти пехотен Черноморски полк
11:30 часа
Площад „Св. Св. Кирил и Методий“
Тържествен водосвет и молебен за здраве на българските воини от гарнизон Бургас
12:00 часа 
Пл. „Св. Св. Кирил и Методий“ –  ул. – Компаса на ул.. „Александровска“ –  Пл. „Атанас Сиреков“ – ЖП  гара Бургас – ул. „Филип Кутев“ до къщата  на Георги Шагунов
„Марш на ловците и риболовците“ 
Гергьовденско шествие
11:00 часа
Държавен куклен театър – Бургас
„Как се лекува лъвски страх“

8 май /вторник/
18:00 часа
Галерия „Неси“, ул. Александровска / Хан Крум 3
Изложба на Мария Алексиева
19:00 часа
Културен дом на нефтохимика
„Морска сол“ - театрална постановка
Гостува Театър „Иван Димов“- Хасково
Участват: Милена Маркова – Маца, Добриела Попова, Асен Блатечки и Алексей Кожухаров.
Билети на касата на НХК
Тел. 0898 420 537

19:00 часа 
Пл. „Св. Св. Кирил и Методий“
Фестивал „Бургас танцува“
13:00 -19:00 часа
КЦ „Морско казино“, зала „Георги Баев“
Конференция по случай 130 години от създаването на Регионална библиотека „Пейо Яворов“ – Бургас в рамките на „Европейски дни на морето“ в Бургас по повод Европредседателството на България на ЕС

9 май /сряда/
9.05- 15.05.2018г.
Младежки културен център
Дни на Африка в Бургас
Африкански танц и перкусии
Уъркшоп с артистите на Damballah
10:00 часа 
Пред Хотел „Булаир“ (мястото за провеждане ще бъде уточнено допълнително според метеорологичните условия)
Работна среща с директорите на регионалните библиотеки по повод влизането в сила на Европейския регламент за защита на личните данни (GDPR)
10:30 часа
Паметник Альоша
Полагане на венци и цветя по повод Денят на победата
11:00 часа
Културен дом на нефтохимика
Прожекция на художествен филм предоставен от Руския културно- информационен център
Вход свободен!
 
11:00 часа
Експо център "Флора"
Мероприятие: Младежки форум „#EuropeOfYouth - предимството да бъдеш информиран” в три модула:
Модул I - Информативно - презентационен - участници - представители на младежки екип "Европа" към Председателството на Европейската комисия в България, ученици от клуб "Добър гражданин" към АЕГ "Гео Милев".
Модул II - Презентация на младежи и чуждестранни доброволци, участвали в проекти по програма "Еразъм +", ключова дейност "Мобилност". Прожекция на видео клип представящ Бургас и региона като културна европейска дестинация. 
Модул III – Дебати на тема свързана с ролята на младите хора в живота на общините и регионите и бъдещето на ЕС - участници - клуб "Дебати", клуб "Посланици на ЕС" към АЕГ "Гео Милев" и представители на инициативата "Бургас харесва младите".
Партньори по проекта - Община Бургас и АЕГ "Гео Милев"
18:00 часа
БХГ „Петко Задгорски“, ул. „Митрополит Симеон“ 24
Юбилейна десета изложба на
Бургаска фотографска общност
18:00 часа
Craft Shop „Papa Beer“, Бар „BarBossa“, Кафе-книжарница „Екслибрис“,
Книжарница „Хеликон“ и брандиран автобус на Регионална библиотека „П. К. Яво-ров“ - Бургас 
Европейска нощ на литературата
18:00 часа
Областната администрация
НЧ „Фар 1946” - Бургас  представя празничен концерт на вокалните групи и школите по пиано, посветен на Деня на Европа и Европредседателството на България  на ЕС

18:00 – 22:00 часа
Нощ на литературата – четене на съвременни европейски автори в брандирания автобус на Регионална библиотека „Пейо Яворов“, който пътува по линия № 9
19:00 часа 
Културен дом на нефтохимика
„Забраненото шоу на Рачков“- Премиера
Билети на касата на НХК
Тел: 0894/898 098
19:00 часа
ДТ „Адриана Будевска“
„Да, господин Премиер!“ 
От Антъни Джей и Джонатан Лин

10 май /четвъртък/
18:00 часа
Дом на писателя, ул. Вола 1
„Слънчев вятър” – поетична премиера 
Автор Лилия Христова
Представя Ваньо Вълчев
С участието на Невена Цанева
На пианото Теодора Тенев
18:00 часа 
в БХГ „Петко Задгорски
НЧ „Св. Св. Кирил и Методий 1985” - връчване на наградите от Национален литературен конкурс „Море”
19:00 часа 
Културен дом на нефтохимика
„Забраненото шоу на Рачков“- Премиера
Билети на касата на НХК
Тел: 0894/898 098
19:00 часа
ДТ „Адриана Будевска“
„Бившата на моя живот“
Автор:
Жозиан Баласко

11 май  /петък/
17:00 часа 
Експозиционен  център „Флора”  
Общински читалищен съюз - Бургас в представя „Трима професори в разговор за книгата като любов, творение и споделеносг ” - с проф. Росица Йорданова - културолог във ВСУ „Проф. Черноризец Храбър”, проф. д-р Божидар Кунчев - лит. критик, преподавател в СУ „Св. Климент Охридски”  и  проф. д-р Лъчезар Георгиев - преподавател  в Унибит 
17:30 часа
КЦ „Морско казино“
Национален конкурс „Петя Дубарова“
18:30 часа
Приморски парк
Дни на Африка в Бургас
Уъркшоп Джембе и Джем сешън със Sammy Koyate,
Асен Хайдутов
19:30 часа 
Приморски парк
Уъркшоп Африкански танц с Yama Ndione, Fatou Diallo

12 май /събота/
Културен дом на нефтохимика
Трети национален конкурс „С песните на Калинка Згурова“
Тел: 0897089999
11:00 часа
Държавен куклен театър – Бургас
„Конците на музиката“ – гостува театър от Гърция
Спектакъл без думи за деца 5+
18:00 часа 
Открита сцена „Охлюва“
Концерт на ученическите съвети и Бургас харесва младите

13 май /неделя/
Културен дом на нефтохимика
Трети национален конкурс „С песните на Калинка Згурова“
Тел: 0897089999
11:00 часа
Държавен куклен театър – Бургас
„Конците на музиката“ – гостува театър от Гърция
Спектакъл без думи за деца 5+ 
11:00 часа
Открита сцена „Охлюва“
„Талант-ON” – концерт на лауреатите
от Първия училищен фестивал на изкуствата - ОУ „Св.княз Борис I”-Бургас
11:00 часа
Туристически комплекс „Аква Калиде 
Арт-И-Факти
Стъклопис – изображения на нимфи върху стъкло
Изписване на древни шрифтове – букви с туш и перо
17:00 часа
КЦ „Морско казино“
Творческа вечер на Център „Руска реч“
18:30 часа
Открита сцена „Охлюва“
Дни на Африка в Бургас
Афро концерт с участието на Damballah, танцова школа “Дюн“,
Мария Косса, Асен Хайдутов и др.

14 май /понеделник/
17:30 часа
КЦ „Морско казино“, Зала „Георги Баев“
Откриване на традиционна авторска изложба на завършващи ученици от „Св. Св. Кирил и Методий“ профил „Изкуства“
17:30 часа
КЦ „Морско казино“, Творческо ателие 2
Театрална школа към ЦПЛР – Бургас
18:00 часа
14.05 – 15.05.2018г.
Младежки културен център
Дни на Африка в Бургас
Уъркшоп Африкански танци за деца с Mugisha Frank
Уъркшоп Африкански танци и джембе с Yama Ndione, Fatou Diallo I Sammy Koyate
19:00 часа
ДТ „Адриана Будевска“
„Лес“
Автор:
Ал. Островски

15 май /вторник/
18:00 часа 
Културен дом на нефтохимика
Благотворителен спектакъл „Училищен мюзикъл“ от НГЕ „Гьоте“ Бургас
18:00 часа
Дом на писателя, ул. Вола 1
Откриване на Майски срещи на славянски творци – 
„Свято слово“
18:00 часа
КЦ „Морско казино“, зала „Георги Баев“
Представяне на книгата 
„Conjunction или екзистенциалната невъзможност на битието“
Автор: Дензъл Ребеловски

16 май /сряда/
11:00 часа
Остров „ Св. Анастасия“ – открита сцена
„Часът на поета“ – 
Конкурс за най-атрактивно поднасяне на авторска творба от 
гостите на „Свято слово“ и бургаски поети от всички поколения
11:00 часа 
Остров „Св. Анастасия”
НЧ „Любен Каравелов 1940” - Бургас - „Часът на поета” -конкурс за най- атрактивно поднасяне на авторска творба от гостите на „Свято слово” и бургаски поети от всички поколения. „Вдъхновени от острова” - конкурс на губернатора на острова Павлин Димитров за написване на творба в „Тефтерчетата на твореца 
18:00 часа
КЦ „Морско казино“, Зала „Георги Баев“ 
Премиера на книгата  „Пътеписи за душата на България“
Автор: Ивинела Самуилова
18:30 часа
Дни на Африка в Бургас
Експозиционен център „Флора“
Африканско парти с Афро базар и Джем сешън 
19:00 часа
Културен дом на нефтохимика
„Грамофонът“ - Авторски концерт- спектакъл Виктор Калев

Билети на касата на НХК в продажба от 13.03.
Тел: 0894/898 098
19:00 часа
Държавна опера – Бургас
„Баядерка“
балет по музика на Лудвиг Минкус

17 май /четвъртък/
10:00 часа
Гр. Българово, храм "Св. Атанасий"
Заупокойна молитва в памет на посечените православни християни, българи и гърци, през февруари 1878 г. Кратка програма с патриотични стихове от учениците от училище "Васил Левски", гр. БългаровоПоднасяне на цветя и венци пред Костницата в двора на храм "Св. Атанасий".         
17:00 часа 
Кв. Ветрен
НЧ „Обнова 1923” - тържество по повод Спасовден
18:30 часа
КЦ „Морско казино“, зала „Петя Дубарова“
Премиера на книгата "Напудрените делници на Адам и Ева"
Автор: Гочо Гочев
19:00 часа
КЦ „Морско казино“, Открита сцена „Охльова“
Официално откриване на Европейско първенство по ветроходство
19:00 часа
ДТ „Адриана Будевска“
„Есенен портрет на куче с тромпет“

18 май /петък/
12:00 часа
НУМСИ „Проф. Панчо Владигеров” 
„Тайните на вдъхновението” - творческа работилница с ученици от музикалното
Организатор: НЧ „Любен Каравелов 1940” 
17:30 часа
Открита сцена „Охлюва“
Концерт по повод 20.05 – Международен ден на моряците – ветерани
18:00 часа
КЦ „Морско казино“, зала „Петя Дубарова“
Представяне на фантастичната повест „Откритие“ 
Автор: Таня Мир

19 май /събота/
9:00 часа
Областната администрация , ет.1
НЧ „Фар 1946” - Бургас провежда  XI - ти Национален клавирен конкурс „Бъдещето на България” - посветен на 24 май 
11:00 часа 
Парк Изгрев
НЧ „Изгрев 1909” - Бургас в - празник на детското изкуство в „Изгрев парк фест 
11:00 часа
Държавен куклен театър – Бургас
„Мечо пух“
18:00 часа
Археологическа експозиция, ул. „Алеко Богориди“ №21, зала „Трезор“
Откриване на изложби:
Български женски накити от средните векове и Османския период – съвместно с РИМ-Варна. 
Златната маска на тракийския цар Терес – гостува ИМ „Искра“, гр. Казанлък
Съкровищата на Варненския некропол – гостува РИМ-Варна
Тракийското съкровище от с. Кралево – гостува РИМ-Търговище
18:00 часа
Историческа експозиция, ул. Лермонтов №31
Откриване на изложба:
„Българите - светци“ – собствена изложба на РИМ-Бургас, изготвена с финансовата подкрепа на Министерството на културата. Представя всички българи-светци, канонизирани от българската, руската и вселенската патриаршия
19:00 часа
Етнографска експозиция, ул. Славянска №69
Откриване на изложба „Забавната музика в Бургас през ХХ в.“
Съпътстващи събития:
18:30 часа
Пред Археологическата експозиция, ул. Алеко Богориди №21
Концерт на Градския духов оркестър на Община Бургас
19:15 часа 
В двора на Етнографската експозиция:
Представяне на традиционни детски игри от ХХ в.
19:30 часа
Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“
Откриване и начало на уъркшоп в Европейската нощ на музеите и галериите
20:00 - 24:00 часа 
ТК „Акве Калиде“ 
Отворени врати за посещение на музея на и прожекции на всеки кръгъл час с вход свободен.
20:30 часа 
ТК „Акве Калиде“ – градина
Музикален спектакъл– мелодичен джаз и евъргрийни в изпълнение на формация „Circle“
22:00 
ТК „Акве Калиде“
„Огънят от древността“ – митично и епично огнено шоу, представено от формация „Дивинитас“.

 

20 май /неделя/
10:00 часа 
НЧ „Фар 1946” - зала „Ваньо Вълчев” ; 
IX - ти обновителен форум „Език свещен на моите деди” 
11:00 часа
Държавен куклен театър – Бургас
„Мечо пух“`
17:00 часа 
НЧ "Васил Левски 1937" - кв. Горно Езерово 
Tържество по повод 21 май - Св. Св. Константин и Елена- празник на квартала  и по случай 24 май

21 май /понеделник/
18:00 часа
Дом на писателя, ул. Вола 1
Среща с проф. Светлозар Игов
Представя проф. Антония Великова-Гайдарджи
19:00 часа
ДТ „Адриана Будевска“
„Лъжата“

22 май  /вторник/
18:30 часа
Държавна опера – Бургас 
Празничен концерт по случай 24 май – Ден на българската просвета и култура и на славянската писменост 
С участието на: Участват: Маргарита Хранова, Дани Милев бенд,  ЦДГ „Вълшебство“, Детска вокална група „Морски песъчинки”, Тромпетен състав и ученици от НУМСИ „проф. Панчо Владигеров”, Детски хор „Милка Стоева”, Дуо „Лирик”, ПФА „Български ритми”, Формация „Арт Войс“, Адриана-Мария Манасиева и Даниел Тичков 
Водещ: Драгомир Драганов

23 май /сряда/
18:00 часа
Къща - музей „Петя Дубарова”
НЧ „Асен Златаров 1940” - награждаване на победителите от литературния конкурс за есе „Магията на словото
18:00 часа 
Кв. Лозово
НЧ „Тракия 1930” - празничен концерт по повод 24 май;

24 май /четвъртък/
Ден на българската просвета и култура и на славянската писменост
10:30 часа
Oт площад „Тройката“ до Културен център „Морско казино“
Празнично шествие по повод 24 май – Ден на българската просвета и култура и на славянската писменост
10.30 часа 
Открита сцена „Охлюва“
Празничен концерт на ученици от училищата в Община Бургас
по повод 24 май – Ден на българската просвета и култура и славянската писменост
12:00 часа
Дружество на художниците в Бургас, ул. „Александровска“ 22
Изложба на бургаските художници по повод 24 май – Ден на българската просвета и култура и на славянската писменост

26 май /събота/
11:00 часа
Държавен куклен театър – Бургас
„Ивето и вълкът“
17:00 часа 
с. Изворище
НЧ „Просвета 1938” - в читалището - честване 80 години от основаването му

27 май /неделя/
11:00 часа
Държавен куклен театър – Бургас
„Ивето и вълкът“

28 май /понеделник/
12.00 часа
КЦ „Морско казино“, зала „Петя Дубарова“,
„Познати и непознати професии“
Организатор: ЦПЛР – Бургас
17:00 часа
Открита сцена  „Охлюва“
/При лошо време  зала „Петя Дубарова“ ет. 1/
„Карнавал на Биоразнообразието“

29май /вторник/
17:30 часа
Паметник на 24-ти Черноморски пехотен полк
Честване на Ден на Македония и падналите за нейната свобода

30 май /сряда/
17:00 часа 
Културен дом на нефтохимика
„40 години жива вода от древността“ - фолклорен спектакъл по повод 40-тия рожден ден на ДГ „Брезичка“- гр. Бургас
10:30 часа 
НЧ "Христо Ботев 1937" - Бургас 
Тържество "За буквите, сътворени от братята Кирил и Методий", съвместно с първокласниците от ОУ "Христо Ботев"

31 май /четвъртък/
Алеята пред КЦ „Морско казино“ 
Фотоизложба "Най - новите архиологически открития в България"
18:00 часа
КЦ „Морско казино“, зала „Ал. Г. Коджакафалията“ 
Интерактивна изложба „Тайните на Черно море“
18:00 часа
КЦ „Морско казино“, зала „Христо Фотев“ 
Инерактивна изложба за деца „Морски изследователи“
19:00 часа
Културен дом на нефтохимика
„Уестърн“ на Теди Москов – театрална постановка - Премиера

Сценарий и режисура: Теди Москов 
Участват: Красимир Добрев, Вера Стойкова, Диана Цолевска, Гергана Господинова, Стоян Стоянов, Боян Стоянов, Галин Гинев, Евгения Василева, Веселина Калчева и др.
Билети на касата на НХК
Тел. 0898 420 537

19:00 часа
ДТ „Адриана Будевска“
„Примадони“
Автор
Кен Лудвиг

Регулярни събития в Културен център „Морско казино“:
Регулярни събития:

Всеки Петък
Зала "Георги Баев", ет. 0 от 11.00 часа
Училище за бъдещи и настоящи родители "Биберон"

Всяка Сряда
Зала "Георги Баев", ет. 0 от 20:00 часа
Практика по аржентинско танго

Всеки Понеделник
Творческо Ателие 2, от 17.30 часа
Театрална школа към ЦПЛР – Бургас

Всяка Събота
Зала "Георги Баев", ет. 0 , от 20,00
Танго парти - Милонга

Организаторите си запазват правото за промени в програмата, които ще бъдат публикувани своевременно.

ЗА ИНФОРМАЦИЯ
АДРЕСИ И ТЕЛЕФОНИ НА КУЛТУРНИ ИНСТИТУТИ:


ГАЛЕРИЯ НА ДБХ БУРГАС
ул. „Александровска“ № 22
Телефон: (056) 84 05 48

ХУДОЖЕСТВЕНА ГАЛЕРИЯ „ПЕТКО ЗАДГОРСКИ“ БУРГАС
ул. „Митрополит Симеон“ № 24
Телефон: (056) 84 21 69

РЕГИОНАЛЕН ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ - БУРГАС
ул. „Славянска“ № 69
Телефони: +359 56 82 03 44, +359 56 84 25 82

МЛАДЕЖКИ КУЛТУРЕН ЦЕНТЪР
ул. „Гладстон“ № 39
Телефон:056 840 790
ТЕАТРИ
ДРАМАТИЧЕН ТЕАТЪР „АДРИАНА БУДЕВСКА“
ул. „Цар Асен I“ № 36А
Телефон: 056 84 60 40
056 84 14 81

ДЪРЖАВНА ОПЕРА БУРГАС
ул. „Климент Охридския“ № 2
Телефон: 056 84 17 40

ДЪРЖАВЕН КУКЛЕН ТЕАТЪР 
ул. „Климент Охридски“ № 2
Телефон: (056) 84 12 35 - каса.
(056) 84 07 35

ОП „ЛЕТЕН ТЕАТЪР, ФЕСТИВАЛИ И КОНЦЕРТИ“
площад „Тройката“ № 1 - Културен дом на нефтохимика
Телефон: 056 844 274
КУЛТУРЕН ЦЕНТЪР „МОРСКО КАЗИНО“
Приморски парк
Телефон: 056 911 868

Файлове

КУЛТУРНА ПРОГРАМА ЗА МЕСЕЦ МАЙ КУЛТУРНА ПРОГРАМА ЗА МЕСЕЦ МАЙ

КОГА

От :
До :

Къде

Бургас
Координати : 42.49309540, 27.47235680
КУЛТУРНА ПРОГРАМА ЗА МЕСЕЦ МАЙ 2018

Повече информация

Добави в любимиПремахни от любими

Pin it

Още подобни